Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościMisterium Męki Pańskiej wraca do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu

Misterium Męki Pańskiej wraca do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu

Dodano:
Misterium Męki Pańskiej wraca do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu

Po kilkuletniej przerwie odbędzie się ponownie Misterium Męki Pańskiej w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym. Inscenizacja przedstawiająca ostatnie chwile z życia Jezusa Chrystusa na ziemi rozpocznie się o godzinie 19:00 na placu przed bazyliką.

W spektaklu wystąpią wolontariusze: parafianie, pracownicy i przyjaciele sanktuarium, którzy chcą w ten sposób włączyć się w dzieło ewangelizacyjne prowadzone przez księży marianów. Koordynatorem działań związanych z Misterium jest ks. Adam Stankiewicz, wicekustosz licheńskiego sanktuarium.

Marianie zapraszają do udziału w tym niezwykłym plenerowym wydarzeniu, szczególnie w czasie Wielkiego Postu, który jest dla nas zaproszeniem do zatrzymania się i refleksji nad swoim życiem. Pomaga w przeżyciu tajemniczej śmierci, męki i zmartwychwstania Jezusa. - Przeżywając Misterium, chcemy odkryć jeszcze raz miłość Chrystusa, która nas nie odrzuca ani nie potępia, ale podnosi i wyzwala – mówią marianie. Wydarzenie będzie można śledzić także na portalu LM.pl

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole