Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Konin bez otwartej debaty. Piotr Korytkowski gotów, jego rywal nie

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

PILNE

Kolizja na trasie Bursztynowej. Zablokowany jeden pas ruchu w kierunku Konina

LM.plWiadomościNajpierw Miró, następnie Dalí i Picasso. Hiszpańscy mistrzowie w CKiS

Najpierw Miró, następnie Dalí i Picasso. Hiszpańscy mistrzowie w CKiS

Materiał promocyjny

Dodano:
Najpierw Miró, następnie Dalí i Picasso. Hiszpańscy mistrzowie w CKiS
materiał promocyjny

Grafiki najbardziej znanych artystów hiszpańskich Joana Miró (1-14 marca), Salvadora Dalego (wrzesień) i Pabla Picassa (listopad) będzie można zobaczyć w 2024 roku w CKiS przy ul. Okólnej.

Wystawę pierwszego mistrza Joana Miró zatytułowaną „Abstrakcja i Geometria” otwieramy 1 marca o g. 18.00. Wstęp na wernisaż wolny, pozostałe dni zwiedzania płatne. Wystawa potrwa do 14 marca.

Joan Miró (1893-1983) należał do najpopularniejszych i najbardziej wszechstronnych artystów XX wieku. Jako twórca interdyscyplinarny był nie tylko malarzem. Zajmował się różnymi technikami, w tym ceramiką, grafiką, ilustracją książkową i rzeźbą. Klasyfikuje się go jako jednego z wybitnych przedstawicieli surrealizmu. Jego wielobarwne kompozycje malarskie i graficzne wykazują sporo zbieżności ze sztuką kubistyczną i abstrakcją. Artysta obserwował, eksperymentował i nieustannie poszukiwał, aby w końcu wypracować własny, indywidualny styl.

Wystawa „Abstrakcja i Geometria” to fascynujący zbiór grafik, który ukazuje mistrzostwo i innowacyjność tego artysty. Prace z tej kolekcji przedstawiają rozmaite postacie, zwierzęta, abstrakcyjne formy i symbole, które stanowią osobisty język artysty.

Miró był znany z wykorzystywania ukrytych znaków, które pobudzały wyobraźnię widza, pozostawiając miejsce na interpretację i refleksję. W swoich litografiach przekazał on charakterystyczny dla siebie styl pełny wyrazistych kształtów, żywych kolorów i zaskakujących kombinacji. Prace emanują wyjątkową energią i poetyckim urokiem, oddając jego niezwykłą wizję artystyczną. Oglądanie tej kolekcji jest niezwykłą i inspirującą podróżą przez wyobraźnię jednego z najwybitniejszych artystów XX wieku.

Harmonogram zwiedzania:
1 marca, wernisaż, g. 18:00, wstęp wolny
Pozostałe dni zwiedzania płatne.
4, 6, 7, 8, 11-14 marca w godzinach 10:00-18:00
5 marca g. 13:00-18:00
Bilety grupowe – dostępne są tylko w kasie w Oskardzie oraz w CKiS przy Okólnej:
1. szkolne grupy zorganizowane – 7 zł (od osoby)
2. grupy zorganizowane – minimum 10 osób – 7 zł (od osoby). Te grupy prosimy o kontakt z Krystyną Mikołajczak, tel. 600 293 785.
Bilety dla widzów indywidualnych – 10 zł (od osoby) – do kupienia w kasie CKiS-DK Oskard, w CKiS przy ul. Okólnej oraz online.

Wystawa zorganizowana przez Centrum Kultury i Sztuki w Koninie we współpracy z Epicentrum Art Gallery.

Najpierw Miró, następnie Dalí i Picasso. Hiszpańscy mistrzowie w CKiS
Najpierw Miró, następnie Dalí i Picasso. Hiszpańscy mistrzowie w CKiS
Czytaj więcej na temat:ckis
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole