Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Konin bez otwartej debaty. Piotr Korytkowski gotów, jego rywal nie

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościO bliskości w Kinie Konesera. Siła rodzicielstwa i uzdrawiająca moc tańca

O bliskości w Kinie Konesera. Siła rodzicielstwa i uzdrawiająca moc tańca

Materiał promocyjny

Dodano:
O bliskości w Kinie Konesera. Siła rodzicielstwa i uzdrawiająca moc tańca
Materiał promocyjny

Fantastyczny „Aftersun” i emocjonującą „Hourię” będzie można zobaczyć w czerwcowym Kinie Konesera.

„Aftersun” to jeden z najlepiej ocenianych filmów ostatnich miesięcy. Pełnometrażowy debiut szkockiej reżyserki Charlotte Wells (inspirowany jej własną historią) będzie można obejrzeć w Kinie Oskard 16 czerwca. Zobaczymy nominowanego do Oscara za swoją zachwycającą rolę Paula Mescala w fenomenalnym duecie z debiutującą na wielkim ekranie Frankie Corio, którą okrzyknięto odkryciem roku.

Wells porusza w nas najczulsze struny, budując swój film z nostalgicznych impresji i ulotnych emocji związanych z autentycznym wyjazdem wakacyjnym z ojcem do tureckiego kurortu w latach 90. Reżyserka opowiada o dojrzewaniu i o byciu sobą w relacji dziecka z rodzicem. Jednym z producentów „Aftersun” jest Barry Jenkins, nagrodzony Oscarem za „Moonlight”. W tle słyszymy muzyczne hity lat 90. – od „Macareny”, przez „Losing My Religion”, aż po wymowny utwór „Under Pressure” w wykonaniu Davida Bowiego i Freddiego Mercury’ego.

„Aftersun” to najlepszy film roku według redakcji IndieWire, The Guardian oraz Sight and Sound. Czuły jak „C’mon, C’mon” i chwytający za serce jak „The Florida Project” film produkcji nagrodzonego Oscarem Barry’ego Jenkinsa („Moonlight”). Czarny koń sezonu nagród, już ponad 200 nominacji i wyróżnień m.in. nominacja do Oscara, 7 nagród BIFA, w tym dla Najlepszego Filmu, 4 nominacje BAFTA, 4 nominacje Gotham Awards, 5 nominacji Film Independent Spirit Awards.

Houria (genialna Lyna Khoudri) jest utalentowaną tancerką, która pragnie zrobić światową karierę w balecie. Całe swoje życie podporządkowuje temu marzeniu. Aby związać koniec z końcem, w dzień pracuje jako sprzątaczka, a w nocy obstawia nielegalne walki. Po jednej z nich, w której wygrywa duże pieniądze, zostaje brutalnie napadnięta przez rywala.

Kiedy odzyskuje przytomność w szpitalu, jej dotychczasowy świat rozsypuje się na kawałki. Przestaje mówić i na pewno już nigdy nie będzie tańczyć. Jednak Houria nie zamierza się poddać i rozpoczyna rehabilitację. Tu poznaje kobiety podobnie jak ona poranione przez życie. Wkrótce dzięki nim odzyska pasję i sens życia.

Najnowszy film nagradzanej reżyserki Mounii Meddour to pochwała kobiecości, siostrzeństwa, przyjaźni, wolności i uzdrawiającej mocy tańca.

Przed seansami komentarz Łukasza Maciejewskiego, a po filmie zapraszamy na rozmowę, którą poprowadzi Aleksandra Kwiatkowska.

„Aftersun” 16 czerwca, g. 19.30

bilet: 16 zł w kasie Oskardu lub online: https://ckis-konin.bilety24.pl/wydarzenie/?id=90260

„Houria” 30 czerwca, g. 20.00

bilety w kasie Oskardu oraz online: https://ckis-konin.bilety24.pl/?b24_day=2023-06-30

O bliskości w Kinie Konesera. Siła rodzicielstwa i uzdrawiająca moc tańca
Czytaj więcej na temat:ckis, kino konsera
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole