Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościÓsmy komitet w regionie zarejestrowany. Wciąż trwa weryfikacja

Ósmy komitet w regionie zarejestrowany. Wciąż trwa weryfikacja

Dodano: , Żródło: LM.pl
Ósmy komitet w regionie zarejestrowany. Wciąż trwa weryfikacja
Wybory

Komitet Wyborczy Wyborców Ruchu Dobrobytu i Pokoju – tak nazywa się ósmy komitet, który zarejestrował swoich kandydatów do Sejmu w okręgu konińsko-gnieźnieńskim. Choć termin zgłoszeń już minął, to wciąż trwa weryfikacja zebranych podpisów i niewykluczone, że ostateczna liczba komitetów będzie jeszcze większa.

Jak na razie strona Państwowej Komisji Wyborczej podaje, że Komitet Wyborczy Wyborców Ruchu Dobrobytu i Pokoju ma zarejestrowane listy w siedmiu okręgach. Jednym z nich jest okręg konińsko-gnieźnieński. Listę otwiera Artur Klamecki, mechanik z Borzykowa (powiat wrzesiński), a na czele są również Grzegorz Niwiński, emeryt z Nochowa (powiat śremski) i Ewa Zawadzka-Płaczkiewicz, urzędniczka z Bartoszewic (powiat rawicki).

Na liście są też kandydaci z naszego regionu: Marcin Andrzejak, kierowca z Konina, Agata Przybylak, sprzedawca z Konina, Michał Nowak, elektryk z Konina i Katarzyna Łysik, rolniczka z Krzewaty (powiat kolski). Łącznie lista liczy trzynaście nazwisk. Komitet wystawi też swojego kandydata do Senatu. Jest to Dawid Przybylski, pedagog z Jarosławca (powiat średzki).

To już ósmy komitet w wyborach do Sejmu zarejestrowany w okręgu nr 37. Wcześniej swoich kandydatów zgłosiły: KKW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni, KKW Trzecia Droga PSL-PL2050 Szymona Hołowni, KW Bezpartyjni Samorządowcy, KW Konfederacja Wolność i Niepodległość, KW Nowa Lewica, KW Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców i KW Prawo i Sprawiedliwość. Rejestracja list zamknięta została w środę, ale cały czas trwa weryfikacja zgłoszeń i zebranych podpisów, dlatego na stronie PKW wciąż pojawiają się nowe komitety wystawiające kandydatów w naszym regionie. Ostateczna ich lista może być znana dopiero w przyszłym tygodniu.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole