Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościPrzekraczajmy granice, otwierajmy umysły – filmowe perełki podczas Nowe Horyzonty tournée

Przekraczajmy granice, otwierajmy umysły – filmowe perełki podczas Nowe Horyzonty tournée

Materiał promocyjny

Dodano:
Przekraczajmy granice, otwierajmy umysły – filmowe perełki podczas Nowe Horyzonty tournée
materiał promocyjny

Nowe Horyzonty tournée to wyjątkowe wydarzenie, które skupia w sobie naczelne wartości i misję nowohoryzontowego kina: przekraczać granice i otwierać umysły.

W ostatni weekend kwietnia mieszkańcy ponad 20 miast rozsianych po całej Polsce (w tym również w Koninie, w Kinie Oskard) będą mogli odkryć cztery perełki wyłowione przez zespół programerów Międzynarodowego Festiwalu Filmowego mBank Nowe Horyzonty podczas najważniejszych światowych wydarzeń prezentujących znakomite kino – jak Cannes czy Berlinale.

To doświadczenie, które zdecydowanie zasługuje na wielki ekran – w programie tournée znalazły się dzieła epickie, olśniewające wizualnie, bezkompromisowe, pełne brawury, ale też dające przestrzeń do przedmajówkowego oddechu. To idealna rozgrzewka przed tegorocznym festiwalem mBank Nowe Horyzonty (18-28.07) i okazja, żeby nakarmić kinofilskie zmysły.

Oto filmowe przyjemności!

W ramach tegorocznego tournée będzie można dać się porwać w nieprzewidywalną eskapadę podczas seansu argentyńskich „Delikwentów” Rodriga Moreno (Grand Prix Nowych Horyzontów 2023), która prowadzi nas od napadu na bank w kierunku iluzorycznej wolności od trosk i monotonii życia codziennego.

Z kolei mistrz tureckiego kina Nuri Bilge Ceylan w swoim majestatycznym arcydziele „Wśród wyschniętych traw” prezentuje pasjonujące zderzenie postaw i ideałów, zbudowane z impresji, fenomenalnych dialogów, emocjonalnych starć, znakomitego aktorstwa (nagroda dla najlepszej aktorki w Cannes) oraz prostych, choć przemyślanych i zachwycających ujęć.

„Samsara” Loisa Patiño to natomiast filmowe wcielenie buddyjskiej medytacji – magiczne doświadczenie immersyjne, jakiego świat kina jeszcze nie widział.

A majstersztyk „Eureka” Lisandra Alonso zmyślnie łączy gatunki: od „brudnego” westernu z Viggo Mortensenem i Chiarą Mastroianni, przez policyjny film noir, aż po hipnotyzującą przeprawę przez amazońską dżunglę w jednej fascynującej mozaice przedstawiającą rdzennych mieszkańców obu Ameryk.

Każdy z tych filmów oferuje inny rodzaj kontemplacji i inną historię, jednak wszystkie łączy wątek nieskrępowanej niczym natury, która otula i koi, rzuca wyzwania i przypomina o ludzkich ograniczeniach. Dzięki temu nowohoryzontowe tournée idealnie wpisuje się w czas, gdy ziemia wiosennie budzi się do życia. Zatem: w drogę!

Bilet na pojedynczy seans kosztuje 20 zł. Bilety dostępne są w kasie Kina Oskard oraz online: https://kinooskard.ckis.konin.pl/nowe-horyzonty-tournee/

PROGRAM
25.04 g. 18.30 | „Samsara” | reż. Lois Patiño
26.04 g. 20.00 |„Delikwenci” | reż. Rodrigo Moreno
27.04 g. 20.30 | „Eureka” | reż. Lisandro Alonso
28.04 g. 20.00 | „Wśród wyschniętych traw” | reż. Nuri Bilge Ceylan

Zapraszamy do Kina Oskard!

Przekraczajmy granice, otwierajmy umysły – filmowe perełki podczas Nowe Horyzonty tournée
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole