Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościRepublika OKFA: Kobieta na dachu, Pomykała w kinie - zbliża się festiwal filmowy!

Republika OKFA: Kobieta na dachu, Pomykała w kinie - zbliża się festiwal filmowy!

Materiał promocyjny

Dodano:
Republika OKFA: Kobieta na dachu, Pomykała w kinie - zbliża się festiwal filmowy!
Materiał promocyjny

Wasz długi weekend może być bardzo kulturalny. Ogólnopolski Konkurs Filmów Niezależnych OKFA to oczywiście ciekawie spędzony czas, sporo emocji i wyjątkowych spotkań! Filmowy rozkład jazdy wypełniliśmy bardzo interesującymi wydarzeniami i seansami. Rezerwujcie czas (8-11 czerwca, CKiS – DK Oskard), a my zadbamy o resztę.

Program:

8 czerwca (czwartek)

10.00 – 14.00, 15.00 – 18.00 – projekcje konkursowe – najlepsze polskie krótkie metraże | wstęp wolny

18.30 – pokaz specjalny „Roving Woman” Michała Chmielewskiego | kup bilet 15 zł

9 czerwca (piątek)

9.30 – 13.30, 14.30 –17.30 – projekcje konkursowe – najlepsze polskie krótkie metraże | wstęp wolny

18.30 – pokaz specjalny „Kobieta na dachu” Anny Jadowskiej i spotkanie z Dorotą Pomykałą i Anną Jadowską – prowadzenie Łukasz Maciejewski | kup bilet 20 zł film + spotkanie

10 czerwca (sobota)

10.00 – 12.00 – omówienia filmów konkursowych przez Jury

19.00 – gala wręczenia nagród i koncert galowy Tymon Tymański Kwartet „Republika” | kup bilet 60 zł

11 czerwca (niedziela)

11.00 – O!PLA na OKFA – poranek z polską animacją dla dzieci 6+ | bezpłatne wejściówki w kasie Oskardu

17.00 – pokaz specjalny filmów nagrodzonych na 69. OKFA | bezpłatne wejściówki w kasie Oskardu

19.00 – pokaz specjalny „Pisklaki” Lidii Dudy | kup bilet 15 zł

OKFA: 8-11 czerwca | CKiS - DK Oskard | www.okfa.ckis.konin.pl

Długi weekend, krótki metraż

W konkursie głównym znalazło się w tym roku 58 krótkometrażowych obrazów, które obejrzycie wraz z jurorami - Krzysztofem Majchrzakiem, Anną Jadowską, Beatą Dzianowicz, Wiolą Sową oraz Łukaszem Maciejewskim. Kto zdobędzie Grand Prix festiwalu? Zapraszamy do wspólnego oglądania - bezpłatne pokazy konkursowe 8 i 9 czerwca.

„Kobieta na dachu” i w Kinie Oskard

W tym roku będziemy gościć znaną i cenioną aktorkę filmową i teatralną Dorotę Pomykałę. Za rolę Miry w „Kobiecie na dachu” otrzymała nagrodę na nowojorskim Tribeca Film Festival, gdyńskim Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych oraz Orła za najlepszą główną rolę kobiecą.

Dawno nie było w polskim filmie tak pięknie, a zarazem boleśnie nakreślonego portretu kobiety po sześćdziesiątce, wyrazistego, choć bardzo subtelnego i oszczędnego w środkach. Tuż po seansie zapraszamy na spotkanie z Dorotą Pomykałą oraz reżyserką i scenarzystką „Kobiety na dachu” Anna Jadowską, które poprowadzi Łukasz Maciejewski. Aktorkę podczas OKFA będzie można zobaczyć również w krótkim metrażu biorącym udział w konkursie – „Moje Stare” Nataszy Parzymies. 9 czerwca, g. 18.30, bilety tylko 20 zł (film + spotkanie)

Co się stanie, gdy znika kobieta?

A co powiecie na intrygujące, zanurzone w specyficznym klimacie kino drogi? Jest i taka propozycja. Nie przegapcie „Roving Woman” - pełnometrażowego debiutu fabularnego Michała Chmielewskiego o kobiecie, która tracąc dom i środki do życia, wyrusza w podróż w poszukiwaniu pewnego mężczyzny.  Producentem filmu jest legendarny reżyser Wim Wenders. W rolach głównych występują Lena Góra („Król”) i nominowany do Oscara John Hawkes („Do szpiku kości”). 8 czerwca, g. 18.30, bilet 15 zł

Dziecięcy świat

Sporą dawkę emocji przyniesie obsypany nagrodami film dokumentalny Lidii Dudy „Pisklaki”. Siedmiolatkowie Zosia, Oskar i Kinga zabierają widza w podróż do świata dziecięcej empatii, artystycznej ekspresji, humoru i siły charakteru. Świata, w którym przyjaźń, miłość i bliskość są niezbędne, by przeżyć najtrudniejsze chwile w szkole z internatem dla dzieci niewidomych i niedowidzących. 11 czerwca, g. 19.00, bilet 15 zł

Bez tego pokazu filmów nasz festiwal byłby niekompletny. Seans ma już sporą grupę fanów, a my wciąż czekamy na nowych. W niedzielę 11 czerwca o 11.00 pokażemy wyjątkowy zestaw THE BEST OF O!PLA 2023 - „TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS!” prezentujący najnowsze polskie filmy animowane skierowane do dzieci w wieku wczesnoszkolnym (6-10 lat). Tytuły brały udział w 11. Ogólnopolskim Festiwalu Animacji O!PLA 2023. Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie Oskardu.

Republika na nowo

Muzycznym wydarzeniem OKFA będzie koncert charyzmatycznego trójmiejskiego artysty Tymona Tymańskiego, który wraz z kwartetem Cztery Czwarte wykona piosenki legendarnej Republiki, uświetniając galę wręczenia nagród.

Tymon podjął się muzycznej konfrontacji z nowofalową legendą lat 80. i nagrał płytę z piosenkami Grzegorza Ciechowskiego, aranżując je w odmienny, nowatorski sposób. Muzyka jest wypadkową wieloletnich doświadczeń sceniczno-produkcyjnych Tymańskiego, oscylującą na pograniczu postrocka, postjazzu i nowoczesnej elektroniki. 10 czerwca, g. 19.00, bilet 60 zł

Najlepsi z najlepszych raz jeszcze

Skoro gala wręczenia nagród, to stanie się jasne, które filmy najbardziej docenili nasi jurorzy. Tym samym będzie można w niedzielę 11 czerwca o g. 17.00 zobaczyć filmy nagrodzone podczas tegorocznej edycji OKFA. Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie Oskardu.

Do zobaczenia!

Republika OKFA: Kobieta na dachu, Pomykała w kinie - zbliża się festiwal filmowy!
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole