Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościRzgów. To największa inwestycja w historii gminy. Pochłonęła 9,2 mln zł

Rzgów. To największa inwestycja w historii gminy. Pochłonęła 9,2 mln zł

Materiał promocyjny

Dodano:
Rzgów. To największa inwestycja w historii gminy. Pochłonęła 9,2 mln zł
materiał promocyjny

Sieć kanalizacyjna o długości niemal 7,3 km oddana została dziś oficjalnie do użytku w gminie Rzgów. Była to największa inwestycja w historii gminy.

Oficjalnego oddania do użytku sieci kanalizacyjnej i przepompowni ścieków w Grabienicach i Rzgowie Drugim dokonali dziś parlamentarzyści z regionu konińskiego, wójt gminy Rzgów Grzegorz Matuszak, Jolanta Ratajczak, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, a także przedstawiciele Rady Gminy Rzgów i wykonawcy inwestycji.

Jak przyznał wójt Grzegorz Matuszak, była to największa finansowo inwestycja w historii gminy. W ramach zadania powstało niemal 7,3 km sieci kanalizacji, ponad 5,3 km kolektorów grawitacyjnych, niemal 2 km kolektorów tłocznych, 130 sztuk przyłączy i pięć przepompowni ścieków z systemem monitoringu GPS.

Wybudowaliśmy kanalizację w zupełnie innym systemie – systemie suchym. Nie ma zbiorników, nie ma fetoru. Nowy system pozwala na budowanie wszystkiego w systemie zamkniętym. Mieszkańcy nie mają żadnego problemu z tym, że za oknem stoi taka budowla – mówił wójt Grzegorz Matuszak.

Całość pochłonęła prawie 9,2 mln zł. Gmina na ten cel pozyskała pożyczkę z NFOŚiGW w wysokości niemal 6,4 mln zł z możliwością umorzenia połowy pożyczki. Pozostała część pochodziła z budżetu gminy.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole