Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościRzgów. Wycieczki, garncarstwo i origami. 170 dzieci wzięło udział w półkoloniach

Rzgów. Wycieczki, garncarstwo i origami. 170 dzieci wzięło udział w półkoloniach

Materiał promocyjny

Dodano:
Rzgów. Wycieczki, garncarstwo i origami. 170 dzieci wzięło udział w półkoloniach
Materiał promocyjny

Od 24 czerwca do 5 lipca 2024 r. trwały półkolonie w szkołach na terenie Gminy Rzgów. W tegorocznej edycji wypoczynku letniego udział wzięło 170 uczniów.

Za nami dwa tygodnie świetnej zabawy, wycieczek edukacyjnych, sportowych wyzwań i profilaktyki.

Głównymi atrakcjami były wycieczki do Pirackiego Parku Rozrywki w Kościanie, Parku kreatywnej zabawy - Deli Park oraz HistoryLandu w Poznaniu. Nie mniej radości sprawiły dzieciom wycieczki do alpakarnii, Muzeum Leśnictwa w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie, Strefy Odkrywania Wyobraźni i Aktywności MDK, Mikroskali, czy do kina. Niektórzy podjęli także wyzwanie w Parku linowym „Leśny Raj” w Ślesinie.

Pomiędzy wyjazdami dzieci były zaangażowane w zajęcia sportowo-rekreacyjne. Uczestniczyły w warsztatach garncarskich, wikliniarskich, origami oraz rzeźbiarskich. Nie sposób wymienić dokładnie wszystkich atrakcji zaplanowanych przez szkoły. Programy były bardzo atrakcyjne.

Wójt Gminy Rzgów Grzegorz Matuszak wraz z Przewodniczącą GKRPA Sylwią Jakubowicz uczestniczyli w podsumowaniu półkolonii. Podziękowali dzieciom za wzorową postawę oraz kadrze pedagogicznej za doskonałą opiekę i organizację.

Czas półkolonii był dla dzieci okazją do wzajemnych spotkań, wspólnych zabaw, a także doskonałą lekcją historii, przyrody, plastyki, sportu i bezpieczeństwa. Na zakończenie półkolonii wszyscy uczestnicy otrzymali upominki.

Podsumowując tegoroczne półkolonie śmiało możemy zaliczyć je do udanych. Pogoda dopisała, uczniowie odwiedzili miejsca, które do tej pory były dla nich nieznane. Przekonali się, że można świetnie się bawić bez telefonów, w atmosferze wzajemnego wsparcia i szacunku.

Półkolonie dofinansowane zostały ze środków Gminy Rzgów - Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rzgowie.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole