Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościStare Miasto. Przebudowa ulic, nowe chodniki i lepszy dostęp do budynków

Stare Miasto. Przebudowa ulic, nowe chodniki i lepszy dostęp do budynków

Dodano:
Stare Miasto. Przebudowa ulic, nowe chodniki i lepszy dostęp do budynków

Za półtora roku mieszkańcy Starego Miasta będą mogli korzystać z przebudowanych ulic Szkolnej i Morwowej. Wójt gminy Dariusz Puchała właśnie podpisał umowę z wykonawcą. 
 
Zadanie to obejmuje budowę chodników wzdłuż ulic. W sumie powstanie ich prawie 3 tys. m2. W ramach umowy zostanie również wykonana pełna dokumentacja projektowa. Inwestycja ta poprawi dostęp mieszkańców do budynków mieszkalnych i obiektów użyteczności publicznej oraz usługowych. Ponadto budowa infrastruktury drogowej zwiększy bezpieczeństwo i wpłynie na poprawę warunków życia mieszkańców. Całkowita wartość inwestycji wynosi ponad milion 330 tys. zł. z czego 85% stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład. 
 
Na terenie gminy Stare Miasto to już szóste zadanie realizowane przy wsparciu z Polskiego Ładu. Na inwestycje z zakresu gospodarki wodno – ściekowej, w tym budowy nowej stacji uzdatniania wody i sieci kanalizacji sanitarnej oraz rozbudowy oczyszczalni ścieków, a także inwestycje drogowe gmina uzyskała łączną kwotę promes na prawie 21 mln zł, co stanowi ponad 83% wartości wszystkich realizowanych inwestycji. 

Fot. Gmina Stare Miasto 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole