Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościStare Miasto. Wzrost podatków, dopłaty i emocje. Co czeka mieszańców?

Stare Miasto. Wzrost podatków, dopłaty i emocje. Co czeka mieszańców?

Dodano:
Stare Miasto. Wzrost podatków, dopłaty i emocje. Co czeka mieszańców?

Sesja rady. Stare Miasto. 

Jak zadecydowali radni, od nowego roku więcej trzeba będzie zapłacić za nieruchomości i środki transportu. Gmina dopłaci natomiast do wyższej taryfy za ścieki. 
 
Podatek od nieruchomości wzrośnie o 15 proc. Podjęcie uchwały w tej sprawie wywołało gorącą dyskusję. Według radnego Pawła Kwiecińskiego podniesienie tego podatku spowoduje, że sieci handlowe i sklepy przeniosą go na klientów. Natomiast wójt gminy Dariusz Puchała tłumaczył, że Stare Miasto się cały czas rozwija i ma coraz więcej zobowiązań. Jego zdaniem, jeśli chodzi o wysokość podatków, Stare Miasto z pewnością nie jest w czołówce gmin. 

Radni zadecydowali również, że mieszkańcy nie zapłacą więcej za  ścieki, tym samym  wprowadzona przez Zakład Usług Wodnych w Koninie ponad 80-procentowa podwyżka za odprowadzane nieczystości i wodę nie będzie dla indywidualnego odbiorcy aż tak odczuwalna.  Zadecydowano dziś, że gmina dopłaci do wyższej ceny za ścieki. Jednak radny Waldemar Lewandowski zwrócił uwagę na to, że wyasygnowanie przez samorząd pieniędzy na ten cel spowoduje, że trzeba będzie zrezygnować z wielu innych, ważnych dla mieszkańców rzeczy. 
 
Radni przyjęli także uchwałę w sprawie podniesienia o 5 procent podatku od środków transportu. 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole