Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: WIECZÓR WYBORCZY KONIN 2024 - II TURA - NIEDZIELA 20:55

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościTermomodernizacja jest ważna. Szkoła do remontu

Termomodernizacja jest ważna. Szkoła do remontu

Dodano:
Termomodernizacja jest ważna. Szkoła do remontu
Gmina Skulsk

Szkoła Podstawowa w Wandowie, na terenie gm. Skulsk, doczeka się modernizacji.  

Marszałek Marek Woźniak wraz wójtem Skulska - Andrzejem Operaczem podpisali umowę na dofinansowanie termomodernizacji Szkoły Podstawowej z punktem przedszkolnym w Wandowie. Ponad 2,2 mln zł pochodzących z WRPO 2014-2020, pozwoli m.in. na modernizację systemu grzewczego i wykonanie instalacji fotowoltaicznej. Całkowita wartość wynosi 3,1 mln złotych.  

 - Inwestowanie w termomodernizację jest niezwykle ważne. Dzięki temu będziemy mogli oszczędzić energię, która dziś jest nie tylko droga, ale i niezwykle cenna. To także obniżania emisji dwutlenku węgla, czyli wpisywanie się w politykę Zielonego Ładu, którą Unia Europejska stawia na pierwszym miejscu. Każdy projekt, który wpisuje się w przeciwdziałanie zagrożeniu kryzysem klimatycznym, jest nie do przecenienia - powiedział marszałek.   

Gospodarz gminy Skulsk uważa to za ważny projekt. Gościa z samorządu wielkopolskiego przyjął w odnowionej bibliotece, która po remoncie cieszy oko. A do modernizacji przygotowuje się Michał Matusiak, dyrektor SP w Wandowie.

- To dla nas bardzo ważny projekt. Takie zewnętrzne finansowanie jest szczególnie ważne w tych trudnych dla mniejszych samorządów czasach, przy wciąż rosnących wydatkach bieżących, a przy malejących środkach na inwestycje – powiedział Andrzej Operacz, wójt Skulska. 

 

Czytaj więcej na temat:SP Wandowo , Skulsk , modernizacja
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole