Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościTurek Inwestuje w OZE. Kolejny krok w projekcie geotermalnym

Turek Inwestuje w OZE. Kolejny krok w projekcie geotermalnym

Dodano:
Turek Inwestuje w OZE. Kolejny krok w projekcie geotermalnym

Fot. Urząd Miasta w Turku 

Wkrótce rozpoczną się prace przy drugim odwiercie geotermalnym w Turku. Dziś podpisano umowę z wykonawcą. Budowa Geotermii Turek pochłonie ponad 90 mln zł. Inwestycja ma zakończyć się pod koniec przyszłego roku. 
 
Zarówno odwiert, jak i ciepłownia geotermalna, powstają w ramach projektu, na który Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Turku przy wsparciu władz miasta otrzymało 73,5 mln zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Ponad połowa tej kwoty to dofinansowanie, reszta to pożyczka. 
 
Przypomnijmy, że na początku tego miesiąca PGKiM podpisało umowę na budowę ciepłowni geotermalnej. Krótko po tym działkę przekazano wykonawcy i ruszyły prace. Dzisiejsza umowa z wyłonioną podczas przetargu firmą to kolejny etap, który pozwoli na dowiercenie się do gorącej wody. Ma ona temperaturę ok. 78 stopni. Według prezesa PGKiM Mirosława Wypióra geotermia zaspokoi 40 proc. zapotrzebowania na ciepło w Turku. Spółka planuje także wykorzystanie w przyszłości gorących źródeł do rekreacji i lecznictwa. 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole