Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościTurek, Władysławów czy Konin? Kolejna odsłona wojny o wóz strażacki

Turek, Władysławów czy Konin? Kolejna odsłona wojny o wóz strażacki

Dodano:
Turek, Władysławów czy Konin?  Kolejna odsłona wojny o wóz strażacki

Specjalistyczny wóz strażacki, o który walczyli, wspierani przez burmistrza i mieszkańców druhowie OSP w Turku, zmienił swoją lokalizację. Nie trafił jednak do Władysławowa, tak jak sugerują w swoim ostatnim poście strażacy ochotnicy, ale do Konina. 
 
Wojna o samochód z podnośnikiem, który był na stanie Państwowej Straży Pożarnej w Turku, trwa od kilku tygodni. Wszystko zaczęło się od momentu, gdy do jednostki PSP trafił nowy samochód z podnośnikiem. O ten stary, nieco wysłużony, jednak sprawny zaczęli się starać strażacy z OSP w Turku, Tuliszkowa i Władysławowa. W mieście pojawiła się informacja, że samochód ma zostać przekazany do Władysławowa. Wywołało to sprzeciw druhów OSP Turek, burmistrza i mieszkańców. Pod petycją w tej sprawie podpisało się ponad 2 tys. osób. Po stronie protestujących stanęli również posłowie - Michał Kołodziejczak z KO i Tadeusz Tomaszewski z Nowej Lewicy. 
 
Tymczasem komendant PSP w Turku Piotr Pietrucha uspokajał wówczas, że żadne konkretne decyzje jeszcze nie zapadły. Jednak druhowie OSP w Turku utrzymywali, że gdyby nie nagłośnienie tematu i protest, wóz już od dawna byłby we Władysławowie. Wczoraj na swoim Facebooku poinformowali, zastrzegając, że są to wieści nieoficjalne, że trafił jednak do OSP Władysławów. 
 
W Turku znowu zawrzało. Komendant PSP w Turku powiedział portalowi LM. pl, że samochód, decyzją komendanta wojewódzkiego PSP rzeczywiście zmienił lokalizację, jednak jest nie we Władysławowie, ale w Koninie. Potwierdza to oficer prasowy Komendanta Miejskiego PSP w Koninie Sebastian Andrzejewski. Samochód z Turku trafił do JRG w Starym Koninie, ponieważ wóz z podnośnikiem, z którego korzystali dotąd strażacy z tej jednostki, się zepsuł. W związku z tym komendant wojewódzki podjął decyzję o tymczasowym przekierowaniu specjalistycznego wozu z Turku właśnie do Konina. Jak nas poinformowano w biurze prasowym Komendy Wojewódzkiej PSP zaraz jak tylko samochód konińskich strażaków zostanie naprawiony,  wóz z Turku trafi do powiatu tureckiego. Gdzie konkretnie? Komendant Wojewódzki rozważa kilka wariantów. 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole