Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościWrażliwi i z potencjałem. Recytują jak z nut!

Wrażliwi i z potencjałem. Recytują jak z nut!

Dodano:
Wrażliwi i z potencjałem. Recytują jak z nut!

Liwia Kasprzak z Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie, zdobyła trzecie miejsce w XII Ogólnopolskim Konkursie im. Romana Brandstaettera w Trzciance.

Impreza, na którą zjechali się znakomici recytatorzy z Polski (od Lubaczowa po Szczecin, często wielokrotni laureaci najważniejszych w Polsce konkursów recytatorskich). Każdy uczestnik prezentował dwa teksty: poetów związanych z Wielkopolską: Romana Brandstaettera, Kazimiery Iłłakowiczówny lub Wojciecha Bąka (obowiązkowo) oraz dowolny.

Wśród zakwalifikowanych do konkursu recytatorów, oprócz Liwii, znaleźli się również reprezentanci konińskiego MDK-u: Monika Wysokowicz i Maciej Rogala. Liwia do prezentacji wybrała dwa wiersze Kazimiery Iłłakowiczówny „Chcę abyś zginął” i „Ofiarowanie”. Jej drugi tekst to wiersz Wisławy Szymborskiej „Identyfikacja” opowiadający o przeżyciach kobiety, która utraciła kogoś bliskiego w katastrofie lotniczej.

Jury w składzie: prof. Krzysztof Skibski z Uniwersytetu im. A. Mickiewicza, Zuzanna Saporznikow – aktorka Teatru Narodowego w Warszawie oraz Grzegorz Szlanga - reżyser Chojnickiego Studia Rapsodycznego, przyznało Liwii trzecie miejsce. Tak wysoka nagroda zdobyta w konkurencji z recytatorami pochodzącymi z najbardziej utytułowanych ośrodków recytatorskich w Polsce (Dębica, Lubaczów, Szczecin) jest sukcesem.

Pozostali konińscy recytatorzy – Maciek i Monika – tym razem nie znaleźli się wśród laureatów konkursu, ale pełne rzeczowych uwag pokonkursowe konsultacje z jurorami wskazują, że jest w nich potencjał i recytatorska wrażliwość.

Źródło: MDK 

Czytaj więcej na temat:MDK Konin , recytatorzy , konkurs
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole