Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościWspaniała atmosfera i bogate stoiska na targach wierzby i wikliny

Wspaniała atmosfera i bogate stoiska na targach wierzby i wikliny

Materiał promocyjny

Dodano:
Wspaniała atmosfera i bogate stoiska na targach wierzby i wikliny
Materiał promocyjny

Rekordowa liczba wystawców na targach wierzby i wikliny, które przyciągnęły do Wierzbinka tłumy zainteresowanych. Już na wejściu do parku można było podziwiać powstawanie ogromnych koszy, które będą promować gminę.

- Zrzeszamy rzemieślników z całej Polski i mamy około 70 stałych członków – powiedział Wojciech Świątkowski, prezes Stowarzyszenia Polskich Plecionkarzy, który od rana uwijał się przy jednym z dużych koszy wiklinowych. – Naszym zadaniem jest upowszechnianie wiedzy i umiejętności, organizacja plenerów, wystaw, festiwali, akcji edukacyjnych, wspieranie imprez związanych z plecionkarstwem, takich jak w Wierzbinku.

Park wokół dziewiętnastowiecznego, odnowionego pałacu otoczony był przez wiele stanowisk z rękodziełem, wikliną, drewnem, ceramiką, kwiatami, sadzonkami i gastronomią. W tym roku dopisała pogoda i rekordowa liczba wystawców - 140, którzy przybyli z całej Polski. Najciekawsze stoiska, zgodnie z targową tradycją, zostały nagrodzone. - Dlatego serdecznie witam wszystkich z tych wielu branż na 24. Ogólnopolskich Targach Wierzby i Wikliny Salix oraz 31. Dniach Wierzbinka – powiedział wójt Paweł Szczepankiewicz.  

Gospodarz powiedział zebranym i gościom, co zrobiono w minionym czasie. – W tej kadencji udało się zrealizować wiele inwestycji, za przeszło 100 milionów złotych, z czego 85 mln pochodziło z zewnątrz: ze środków rządowych, Urzędu Marszałkowskiego, starostwa powiatowego, ze szkód górniczych i innych projektów unijnych - powiedział Paweł Szczepankiewicz. Wójt dodał, że udało się wyremontować pałac i otoczenie, a w planach jest odnowienie stuletniego spichlerza i zorganizowanie tam regionalnej izby pamięci.

Przez cały dzień na plenerowej scenie prezentowała się miejscowa orkiestra dęta, młodzież, dzieci, a w wieczorem wystąpił Jacek Stachursky. Targom towarzyszył po raz kolejny zlot motocyklowy Stowarzyszenia SOKÓŁ Wierzbinek, na który przybyło prawie trzystu uczestników. Przed pałacem działał "Wierzbowy kącik" -  realizowany przez Stowarzyszenie Polskich Plecionkarzy. Odbyły się tam także warsztaty kulinarne połączone z degustacją, które poprowadziła Fundacja Hodowców Polskiej Białej Gęsi. Działo się!

 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole