Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościWspólnie postawmy na dalszy rozwój Konina

Wspólnie postawmy na dalszy rozwój Konina

Materiał promocyjny

Dodano:
Wspólnie postawmy na dalszy rozwój Konina
promocja

Drogie Mieszkanki i drodzy Mieszkańcy Konina,

dziękuję Wam z całego serca za to, że poszliście na wybory i oddaliście na mnie swój głos w pierwszej turze wyborów. Wasz głos jest nie tylko wyrazem wsparcia dla mnie, ale także dla wizji Konina jako miejsca, gdzie każdy mieszkaniec ma swój udział w kształtowaniu przyszłości.

Ostatnie pięć lat nie były łatwym okresem, pomimo tego, zdołaliśmy pozyskać 485 mln zł, które pozwoliły na realizację projektów o wartości ponad 700 mln zł. Konin zmienia się na naszych oczach, kierując się ku lepszemu jutru.

Jestem przekonany, że kolejne pięć lat będą czasem dalszego rozwoju i inwestycji. W przeciwieństwie do mojego konkurenta, mam silne poparcie większości rządowej, dlatego możemy kontynuować naszą pracę pozyskując fundusze zewnętrzne na rzecz Konina i mieszkańców.

Nasze miasto jest otwarte na ludzi, pomysły, światopoglądy. Łączy energię mieszkańców, doświadczenie seniorów i kreatywność młodzieży. Jest obywatelskie i zielone. Razem tworzymy piękny, przyjazny Konin, który wszyscy mamy w sercu.

W wyborach, każdy głos ma znaczenie, Twój również! Dlatego mając #KONINwSercu, proszę o Państwa głos w drugiej turze wyborów 21 kwietnia. Razem tworzymy przyszłość naszego miasta.

Przypominam Państwu skrócony program, który prezentowałem wcześniej w moich materiałach, a który dostępny jest w moich mediach społecznościowych. To gotowe projekty i kolejne dokumentacje na inwestycje. Teraz mamy otwarte drzwi do środków rządowych i unijnych. Jestem gwarancją, że dla naszego miasta kolejne 5 lat będzie intensywnym rozwojem gospodarczym, a nie populizmem. Mój program, to Państwa program rozwoju naszego miasta, bo przecież wszyscy mamy #KONINwSercu.

Mosty na Trasie Warszawskiej.

Mamy 20 milionów zł obowiązkowego wkładu własnego, a u Wojewody Wielkopolskiej złożyliśmy wniosek na brakującą kwotę. Czekamy na pozytywne decyzje i 65 milionów z budżetu państwa!

Tereny inwestycyjne.

Dalszy rozwój terenów inwestycyjnych przy wsparciu Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej! Pozyskamy dla Konina kolejne 250 hektarów na inwestycje.

Nowoczesne centrum przesiadkowe przy Wieży Ciśnień.

Z zagwarantowanych naszemu miastu pieniędzy z Funduszu na Rzecz Sprawiedliwej Transformacji kupimy 10 autobusów wodorowych, wybudujemy zajezdnię autobusową, rozbudujemy system informacji pasażerskiej, wprowadzimy wspólny bilet dla MZK, PKS i Kolei Wielkopolskich, a w 2026 r. oddamy do Państwa dyspozycji nowoczesne Centrum Przesiadkowe.

Amfiteatr.

Mamy koncepcję nowego amfiteatru i dokumentację! Nowy amfiteatr ma 3.200 miejsc, zielony dach, taras widokowy na dolinę Warty, zadaszenie i windy. Ruszamy po fundusze zewnętrzne, by przywrócić Koninowi ten wspaniały obiekt!

Modernizacja energetyczna budynków.

Remontujemy budynki komunalne, aby stworzyć mieszkańcom lepsze warunki życia. Wyremontowaliśmy dwie kamienice przy ul. Wiosny Ludów, mamy pieniądze na cztery kolejne. Dzięki Krajowemu Planowi Odbudowy jest szansa na wyremontowanie 40 budynków.

Koniński Program Inwestycji Osiedlowych.

Miasto jest dla mieszkańców, dlatego małe inwestycje osiedlowe (np. remonty chodników, naprawa dróg) będą kontynuowane. We współpracy z mieszkańcami będziemy starali się jak najlepiej dopasować program do potrzeb osiedli.

Program Inwestycji Oświatowych.

Nasze przedszkola i szkoły to miejsce życia i nauki naszych dzieci, a także codziennej pracy wychowawców i nauczycieli. Zmienimy te miejsca, zdobywając pieniądze na termomodernizację i remonty. Pierwsze projekty są już po ocenie formalnej, a skończymy je do 2025 roku.

Elektrownia jądrowa.

Jako prezydent Konina związany z koalicją rządową będę zabiegał o powstanie w naszym mieście elektrowni jądrowej. To niepowtarzalna szansa intensywnego rozwoju gospodarczego Konina, nowe i atrakcyjne miejsca pracy.

Program „Zdrowy Konin”.

Opracujemy ofertę badań, szkoleń, seminariów, warsztatów, a także okresowych kampanii prozdrowotnych. Wraz z pozyskanymi partnerami zbudujemy konińską koalicję dla zdrowia.

Budowa terminalu intermodalnego w Koninie.

To wielki projekt logistyczny, dzięki któremu Konin może stać się ważnym centrum transportowym w centralnej Polsce i Europie Środkowowschodniej.

Mieszkalnictwo.

Stworzymy atrakcyjne tereny pod zabudowę jednorodzinną, wielorodzinną i gospodarczą.

Ekologiczny salon miasta – przebudowa wyspy Pociejewo.

Wybudowaliśmy na wyspie ciepłownię geotermalną. Dalszy krok to baseny termalne z częścią edukacyjną oraz wielofunkcyjna hala widowiskowo-sportowo-kongresowa. To będzie prawdziwa wizytówka miasta i duma dla naszych mieszkańców.

Sportowe inwestycje dla Konina.

Mamy 26 milionów zł na remont Hali Rondo oraz budowę nowych boisk przy III Liceum Ogólnokształcącym. To początek nowego Programu Sportowych Inwestycji dla Konina. Kolejnym działaniem będzie wniosek do Ministerstwa Sportu i Turystyki o dofinansowanie budowy profesjonalnej Hali Bokserskiej.

Wsparcie dla rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka.

Prowadzimy kampanię „Pokochaj mnie”, która ma promować i pozyskiwać nowych kandydatów na rodziców zastępczych. Proponuję dodatkowe rozwiązania. Zawodowe rodziny zastępcze i rodzinne domy dziecka będą mogły otrzymać od miasta komfortowe mieszkania w nowych budynkach MTBS.

Wsparcie psychologiczne dla dzieci i młodzieży.

W ramach projektu „Nowoczesny System Edukacji - Edukacja Włączająca w Szkołach Miasta Konina” wdrożymy system pomocy psychologiczno-pedagogicznej w szkołach oraz program wsparcia w zakresie przeciwdziałania agresji i przemocy rówieśniczej w szkole. Ponadto zabiegamy o utworzenie Środowiskowego Domu Samopomocy typu D dla osób ze spektrum autyzmu.

Programy senioralne.

Mamy Politykę Senioralną Miasta Konina na lata 2022 – 2030 i koordynatora ds. polityki senioralnej. Seniorzy mogą cieszyć się bogatą ofertą kulturalną, warsztatową, szkoleniową i rozrywkową. Zbudowaliśmy Dom Seniora oraz utworzyliśmy Koniński Klub Seniora.

Kontynuacja Festiwalu Teatrów „Otwórz Okno na Kulturę”.

To projekt wyjątkowy pozwalający niemal z okna mieszkań oglądać fantastyczne spektakle na konińskich osiedlach. Dlatego zapewniam, że będziemy go kontynuować i już w nadchodzące wakacje czeka Państwa kolejna fantastyczna teatralna uczta.

Przejście podziemne przy ul. Okólnej łączące osiedle Va z Niesłuszem.

Doprowadzimy do budowy przejścia przy ul. Okólnej przy udziale PKP PLK. Już teraz prowadzimy rozmowy z Ministerstwem Infrastruktury, aby w wyniku audytu modernizacji linii kolejowej E20 zabezpieczono pozostałe środki na ten cel. PKP jest winne mieszkańcom Konina tę inwestycję.

Mając #KONINwSercu proszę o Państwa głos 21 kwietnia.

Piotr Korytkowski

Prezydent Miasta Konina

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole