Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościZ kulturą nam po drodze. Weekendowy rozkład jazdy!

Z kulturą nam po drodze. Weekendowy rozkład jazdy!

Dodano: , Żródło: LM.pl
Z kulturą nam po drodze. Weekendowy rozkład jazdy!
kalendarz imprez

Wielkanoc tuż, tuż. Nic więc dziwnego, że weekend pełen będzie wydarzeń związanych ze zbliżającymi się świętami. Nie zabraknie wielkanocnych kiermaszów, ale też religijnych spotkań skłaniających do refleksji. Jak co tydzień, mamy dla Was kulturalny (i nie tylko) przegląd wydarzeń:

  • III Inspiracje Wielkanocne. W sobotę, 1 kwietnia o godz. 16:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Brzeźnie, gm. Krzymów, odbędzie się konkurs na „Najpiękniejszy Stół Wielkanocny”, degustacja potraw wielkanocnych oraz kiermasz.
  • Kiermasz Wielkanocny w Sompolnie. Również w sobotę, 1 kwietnia od godz. 9:30 do 13:00 na Placu Wolności staną stoiska z ozdobami świątecznymi, będzie żurek i warsztaty wielkanocne dla dzieci.
  • Spektakl „Dobrze się kłamie” w gwiazdorskiej obsadzie już 1 kwietnia o godz. 16:00 i 18:30 w Koniński Domu Kultury.
  • Misterium Męki Pańskiej. Inscenizacja przedstawiająca ostatnie chwile życia Jezusa przed licheńską bazyliką zostanie wystawiona w sobotę, 1 kwietnia o godz. 19:00.
  • Filmowe poranki. W kinie Helios w niedzielę, 2 kwietnia o godz. 10:30 bajka „Strażak Sam”.
  • Moje pierwsze wyjście do kina. Kino Centrum zaprasza na przygody rezolutnej „Basi” w niedzielę, 2 kwietnia o godz. 14:30.
  • Kiermasz Wielkanocny w Golinie. Rozpocznie się w niedzielę, 2 kwietnia o godz. 14:00. Będą stoiska rękodzielnicze, rozstrzygnięcie konkursu na palmę wielkanocną oraz degustacja żuru.
  • Rychwalski Kiermasz Wielkanocny. W niedzielę, 2 kwietnia o godz. 15:00 w hali widowiskowo-sportowej staną stoiska lokalnych producentów, rozstrzygnięty zostanie konkurs na palmę wielkanocną, a także uruchomiony będzie kącik dla dzieci z dmuchańcem.
  • Marsz Pamięci Jana Pawła II. W niedzielę, 2 kwietnia o godz. 18:30 złożenie kwiatów pod tablicą na pl. Wolności w Koninie. Później przemarsz do kościoła św. M. Kolbe.

Kolejny weekendowy rozkład jazdy już za tydzień. Więcej o bieżących wydarzeniach kulturalnych (i nie tylko) znajdziecie w zakładce IMPREZY

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole