Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościZbigniew Zamachowski gościem 70. OKFA. Takich spotkań się nie zapomina!

Zbigniew Zamachowski gościem 70. OKFA. Takich spotkań się nie zapomina!

Materiał promocyjny

Dodano:
Zbigniew Zamachowski gościem 70. OKFA. Takich spotkań się nie zapomina!
materiał promocyjny

Odkrywamy kolejną festiwalową niespodziankę. Zbigniew Zamachowski będzie gościem 70. OKFA Ogólnopolskiego Konkursu Filmów Niezależnych im. Prof. Henryka Kluby! Zapraszamy kinomanów na wyjątkowe spotkanie z aktorem, które odbędzie się tuż po seansie filmu „Błazny”. Rozmowę poprowadzi Łukasz Maciejewski.

Zapraszamy 31 maja, 18.30, CKiS-DK Oskard. Bilet na seans i spotkanie tylko 20 zł. Już do kupienia w kasie oraz online KUP TUTAJ

Naszego gościa nie trzeba nikomu przedstawiać. Wszyscy znają Zbigniewa Zamachowskiego – zarówno z wybitnych ról w filmie czy teatrze, jak i z występów wokalnych. Któż z nas nie pamięta jego wybitnych kreacji w filmach Krzysztofa Kieślowskiego („Dekalog X” czy  „Trzy kolory. Biały”), Kazimierza Kutza („Zawrócony”, „Pułkownik Kwiatkowski”, „Sława i chwała”), Roberta Glińskiego („Cześć, Tereska”, „Zieja”). Grał m.in. u  Andrzeja Wajdy, Wojciecha Jerzego Hasa, Filipa Bajona, Wojciecha Marczewskiego, Macieja Wojtyszki czy Jacka Bromskiego.

Jakie pytania zada krytyk Łukasz Maciejewski naszemu gościowi? To wie tylko nasz wspaniały prowadzący. Jednak Wy już teraz możecie zastanowić się, o co chcielibyście zapytać aktora! Podczas spotkania publiczność będzie także miała szansę na zadawanie pytań naszemu gościowi.

Zbigniew Zamachowski był gościem 66. OKFA w 2020 r., ale czas pandemii sprawił, że oglądaliśmy i słuchaliśmy go tylko na ekranie, dzięki łączeniu online. Tym razem wszyscy będziemy mogli cieszyć się z bezpośredniego spotkania z aktorem w sali widowiskowej Oskardu.

Zanim jednak odbędzie się spotkanie, obejrzymy przedpremierowo (!) film „Błazny”. To produkcja Szkoły Filmowej w Łodzi, a zarazem pełnometrażowy reżyserski debiut fabularny aktorki Gabrieli Muskały. W obsadzie cały niemal rocznik studentów Wydziału Aktorskiego w Szkole Filmowej w Łodzi (w epizodach Robert Więckiewicz, Krystyna Janda, Jan Englert)!

O czym opowiada film?

Studenci Wydziału Aktorskiego dowiadują się, że ich film dyplomowy nakręci znany reżyser Gajda. Ta wiadomość elektryzuje ich, każdy chce się znaleźć w obsadzie. Gajda pojawia się sporadycznie. Zostawia studentom kamerę - pod jego nieobecność mają nagrywać improwizowane sceny wokół tematu zazdrości i rywalizacji, oparte na historii Kaina i Abla oraz Balladyny i Aliny. Zaczynają się próby, poznajemy osobowości studentów, ich marzenia, ambicje. Ujawniają się też dysproporcje w talentach aktorskich, różnice poglądowe, majątkowe, zawiści, zaszłości, skomplikowane relacje uczuciowe. Skupiamy się na relacji czwórki bohaterów: Łukasza/Abla, Olo/Kaina, Julki/Balladyny i Alicji/Aliny. Na rywalizację zawodową nakłada się ta prywatna. Granica pomiędzy rzeczywistością a fikcją powoli zaczyna się zacierać. Cała czwórka prowadzi grę o rolę w filmie, która przeradza się w grę o wszystko. Na imprezie dochodzi do starcia pomiędzy Łukaszem i Olo. Bójka wymyka się spod kontroli.

Zbigniew Zamachowski gościem 70. OKFA. Takich spotkań się nie zapomina!
Czytaj więcej na temat:ckis, zbigniew zamachowski
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole