Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plImprezy"Jestem postacią fikcyjną"- pokaz filmu i spotkanie z Andrzejem Sewerynem

"Jestem postacią fikcyjną"- pokaz filmu i spotkanie z Andrzejem Sewerynem

Dodano:
"Jestem postacią fikcyjną"- pokaz filmu i spotkanie z Andrzejem Sewerynem
Andrzej Seweryn w KDK

Gdzie: Koniński Dom Kultury

Kiedy: 11 czerwca 2024, godz. 18:00

Bilety: 22 zł i 20 zł

Wybitny aktor Andrzej Seweryn spotka się z widzami Kina Centrum w Konińskim Domu Kultury 11 czerwca (wtorek) o godz. 18.00. Będzie mu towarzyszyła producentka filmu dokumentalnego ,,Jestem postacią fikcyjną” – Katarzyna Kubacka-Seweryn – żona aktora, związana z Koninem i Konińskim Domem Kultury.


Film dokumentalny o Andrzeju Sewerynie ,,Jestem postacią fikcyjną” właśnie wszedł na ekrany kin. To portret artysty w nieustannym twórczym biegu. Od ponad 50 lat ten wybitny aktor wciąż pracuje na najwyższych obrotach. Gra, reżyseruje, jest dyrektorem Teatru Polskiego w Warszawie.


Film ,,Jestem postacią fikcyjną” wyreżyserował Arkadiusz Bartosiak, a wyprodukowała Katarzyna Kubacka-Seweryn, menedżerka kultury, producentka, filmoznawczyni, edukatorka. Zapoczątkowała Salony Poezji i Literatury Anny Dymnej w Konińskim Domu Kultury, stworzyła projekt edukacyjny Akademia Filmowa Otwórz oczy! w Kinie Centrum, jest pomysłodawczynią i producentką Festiwalu Filmów-Spotkań NieZwykłych w Sandomierzu.


W filmie ,,Jestem postacią fikcyjną” Andrzej Seweryn mówi: ,,Osiągnąłem w życiu wszystko, co chciałem", a potem porywa nas w dynamiczną podróż po kolejnych wyzwaniach zawodowych, jakie podejmuje wciąż z młodzieńczą werwą. To nie jest biografia podsumowująca jego życiowy dorobek artystyczny - setki wybitnych ról filmowych i teatralnych, działalność polityczną czy wieloletnią rolę dyrektora Teatru Polskiego. Aktor pozostaje u szczytu kariery i ani na chwilę nie zwalnia. Kamera staje się towarzyszem jego codziennych zajęć, dzięki czemu z bliska widzimy rodzące się na gorąco emocje i pasję do pracy.


Serdecznie zapraszamy na pokaz filmu ,,Jestem postacią fikcyjną” i spotkanie z Andrzejem Sewerynem i Katarzyną Kubacką-Seweryn 11 czerwca o godz. 18.00 do Kina Centrum. Wspólne obejrzenie filmu i możliwość rozmowy będą z pewnością wyjątkowym wydarzeniem dla miłośników kina z Konina i okolic.

Przeczytaj również:Letnie warsztaty w KDK
Czytaj więcej na temat:kdk, kino centrum, andrej seweryn w kdk
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole