Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plImprezyKoncert Jana Jakuba Zielińskiego

Koncert Jana Jakuba Zielińskiego

Dodano:
Koncert Jana Jakuba Zielińskiego
"Muzyczne podróże Chopina"

Gdzie: Pałac w Żychlinie

Kiedy: 18 sierpnia 2022 r. godz. 18 00

wstęp wolny

 
Koncert Jana Jakuba Zielińskiego
Współorganizatorzy: Towarzystwem im. F. Chopina koło w Żychlinie
Starostwo Powiatowe w Koninie
Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. F. Chopina w Żychlinie
 
"Muzyczne podróże Chopina" to cykl kilkunastu koncertów młodych artystów w miejscach związanych z pobytem Fryderyka Chopina ( Sanniki, Szafarnia, Żychlin) lub inaczej związanymi z biografią kompozytora Wrocław, Kraków), połączony z kilku dyskusjami przybliżającymi okoliczności pobytów Chopina i ludzi związanymi z miejscami, w których przebywał oraz organizacją wystawy. Projekt realizowany przez Ośrodek Badań Nad Pamięcią Zbiorową i Studiów Muzealnych we współpracy z Towarzystwem im. F. Chopina z okazji nadchodzącej w lutym 2024 r 90. rocznicy powstania tej zasłużonej organizacji
 
Jan Jakub Zieliński urodził się w 2001 roku w Warszawie. Po przeprowadzce z rodzicami do Francji, w wieku 6 lat rozpoczął naukę gry na fortepianie. Od września 2019 studiuje na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Janusza Olejniczaka.
 
Jan Jakub doskonalił swoje umiejętności muzyczne podczas lekcji i kursów mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych artystów, takich jak Gabriel Tacchino, Paul Badura Skoda, Ewa Pobłocka, Philippe Giusano, Konstantin Lifschitz, Frédéric Aguessy, Bruno Rigutto, Roger Muraro, Alicja Paleta-Bugaj, Bernd Goetzke, Bogusław Strobel.  
 
Grał z orkiestrą symfoniczną Cannes PACA w 2014 i 2019 roku (dyrygowali Phillipe Bender i Benjamin Levy).
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole