Skocz do zawartości
LM.plImprezyKoncert Jana Jakuba Zielińskiego

Koncert Jana Jakuba Zielińskiego

Dodano:
Koncert Jana Jakuba Zielińskiego
"Muzyczne podróże Chopina"

Gdzie: Pałac w Żychlinie

Kiedy: 18 sierpnia 2022 r. godz. 18 00

wstęp wolny

 
Koncert Jana Jakuba Zielińskiego
Współorganizatorzy: Towarzystwem im. F. Chopina koło w Żychlinie
Starostwo Powiatowe w Koninie
Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. F. Chopina w Żychlinie
 
"Muzyczne podróże Chopina" to cykl kilkunastu koncertów młodych artystów w miejscach związanych z pobytem Fryderyka Chopina ( Sanniki, Szafarnia, Żychlin) lub inaczej związanymi z biografią kompozytora Wrocław, Kraków), połączony z kilku dyskusjami przybliżającymi okoliczności pobytów Chopina i ludzi związanymi z miejscami, w których przebywał oraz organizacją wystawy. Projekt realizowany przez Ośrodek Badań Nad Pamięcią Zbiorową i Studiów Muzealnych we współpracy z Towarzystwem im. F. Chopina z okazji nadchodzącej w lutym 2024 r 90. rocznicy powstania tej zasłużonej organizacji
 
Jan Jakub Zieliński urodził się w 2001 roku w Warszawie. Po przeprowadzce z rodzicami do Francji, w wieku 6 lat rozpoczął naukę gry na fortepianie. Od września 2019 studiuje na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Janusza Olejniczaka.
 
Jan Jakub doskonalił swoje umiejętności muzyczne podczas lekcji i kursów mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych artystów, takich jak Gabriel Tacchino, Paul Badura Skoda, Ewa Pobłocka, Philippe Giusano, Konstantin Lifschitz, Frédéric Aguessy, Bruno Rigutto, Roger Muraro, Alicja Paleta-Bugaj, Bernd Goetzke, Bogusław Strobel.  
 
Grał z orkiestrą symfoniczną Cannes PACA w 2014 i 2019 roku (dyrygowali Phillipe Bender i Benjamin Levy).
Koncert Jana Jakuba Zielińskiego
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole