Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Konin bez otwartej debaty. Piotr Korytkowski gotów, jego rywal nie

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plImprezyTu płynie Jazz- Anna Maria Jopek

Tu płynie Jazz- Anna Maria Jopek

Dodano:
Tu płynie Jazz- Anna Maria Jopek
#TupłynieJazz #AnnaMariaJopek

Gdzie: Koniński Dom Kultury

Kiedy: 13 paźdzernika 2022

Bilety: 90 zł

Anna Maria Jopek, Włodek Pawlik, Łukasz Pawlik, Krzysia Górniak, Paweł Zielak oraz ich Przyjaciele, zagrają dla Państwa światowy JAZZ. W październiku zapraszamy na kolejną odsłonę jazzowego Konina ,,Tu płynie JAZZ”. Bilety już w sprzedaży.
W tym roku jazzowe święto w Konińskim Domu Kultury trwać będzie trzy dni. Rozpoczniemy 13 października spotkaniem z Anną Marią Jopek zapraszamy o godz. 18.00.

AMJ Kwartet
Anna Maria Jopek - wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, improwizatorka, wizjonerka, pasjonatka. Nagrywa i koncertuje na całym świecie z najważniejszymi postaciami naszych czasów. W Polsce miała zaszczyt śpiewać z Markiem Grechutą, Jeremim Przyborą oraz Wojciechem Młynarskim, a na światowych scenach występowała z takimi osobistościami jak: Pat Metheny, Youssu’n Dour, Bobby McFerrin, Ivan Linz, Branford Marsalis, Nigel Kennedy, Richard Bona, Oscar Castro-Neves, Makoto Ozone, Noa czy Gonzalo Rubalcaba. W 2017 w noworocznym koncercie telewizyjnym spontanicznie wystąpiła też w duecie ze Stingiem. Śpiewała na najbardziej prestiżowych scenach świata, wśród których są: Carnegie Hall w Nowym Jorku, Hollywood Bowl w Los Angeles, Royal Festival Hall w Londynie, Hamer Hall w Melbourne, Blue Note Tokyo oraz opery: w Tokio i Tel Awiwie.
Od kilku ostatnich lat eksperymentuje z formami scenicznymi. Wystąpiła w Teatrze Starym w Lublinie w spektaklu „Czas Kobiety” w reżyserii prof. Leszka Mądzika, dla którego współkomponowała muzykę z Robertem Kubiszynem. W 2014 podjęła współpracę z międzynarodową grupą Teatr Pieśń Kozła, wstępując na Fringe Festival w przedstawieniu ,,Return to the Voice". Wspomniany spektakl dostrzegł twórca serialu „Wikingowie” Michael Hirst. Jopek występuje w jednym z odcinków serialu
Ostatnia płyta pt. „Ulotne” nagrana wspólnie z Branfordem Marsalistem uzyskała status platynowej.
Artystka wystąpi w Koninie ze znakomitymi muzykami: Robert Kubiszyn (bas) Paweł Dobrowolski (perksusja). Na fortepianie gość specjalny - Dominik Wania, który  dołączył do elitarnego grona artystów nagrywających dla ECM Records, a sygnowany jego nazwiskiem „Lonely Shadows” to pierwszy w historii solowy album polskiego muzyka wydany przez tę najbardziej prestiżową wytwórnię jazzową na świecie.
Artyści zagrają i zaśpiewają dla Państwa muzykę improwizowaną w oparciu o polskie melodie ludowe i kompozycje własne w duchu słowiańskim.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole