Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plImprezyTu płynie jazz w KDK - Szymon Wieczorkiewicz Trio i Aga Zaryan

Tu płynie jazz w KDK - Szymon Wieczorkiewicz Trio i Aga Zaryan

Dodano:
Tu płynie jazz w KDK - Szymon Wieczorkiewicz Trio i Aga Zaryan
Szymon Wieczorkiewicz TRIO i Aga Zaryan w KDK

Gdzie: Koniński Dom Kultury

Kiedy: 14 października 2023, godz 18.00 i 20.00

Bilety:

Szymon Wieczorkiewicz Trio- zaproszenia do odbioru w kasie KDK

Aga Zaryan- 80 zł 

Spotkanie z jazzem w KDK, w sobotę 14 października, rozpocznie o godz. 18.00, koncert Trio Szymona Wieczorkiewicza. To muzyk, aranżer i kompozytor, nauczyciel kontrabasu i gitary basowej w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Koninie, założyciel i opiekun wielu form muzycznych, również tych, związanych z konińską szkołą muzyczną. Na scenie obok Szymona Wieczorkiewicza / kontrabas, zobaczymy także Filipa Chojnackiego / piano i Adama Wojdziaka / perkusja.

Uwieńczeniem spotkania z jazzem w KDK będzie koncert Agi Zaryan. Wokalistce towarzyszyć będzie zespół Michał Tokaj Quartet. Początek koncertu o godz. 20.00.

Pasję muzyczno-teatralną artystka odkryła u siebie będąc nastolatką. Słuchając muzyki Elli Fitzgerald i Milesa Davisa, postanowiła zostać wokalistką jazzową. Uczyła się śpiewu w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina oraz na podyplomowym Studium Jazzu pod kierunkiem Ewy Bem, uzyskując dyplom z wyróżnieniem. W ramach otrzymanego stypendium uczestniczyła w warsztatach jazzowych w Stanford oraz Jazz Camp West w Stanach Zjednoczonych, gdzie dalej doskonaliła swoje umiejętności wokalne. Aga Zaryan jest dziś rozpoznawalną w świecie wokalistką jazzową młodego pokolenia. Przybliża współczesnej publiczności to, co najlepsze w historii jazzu, kontynuując tradycję takich artystek jak Shirley Horn, Carmen McRea i Joni Mitchell. Wyróżnia ją specyficzny styl, smak i podejście do śpiewania z charakterystyczną lekkością frazowania i ciepłym matowym tonem głosu.

 

 

Przeczytaj również:KDK- Tu płynie Jazz
Czytaj więcej na temat:kdk, wieczorkiewicz trio , zaryan
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole