Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: WIECZÓR WYBORCZY KONIN 2024 - II TURA - NIEDZIELA 20:55

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plKinaPokój nauczycielski

Pokój nauczycielski

Dodano: , Żródło: DK Oskard
KINO OSKARD ALEJE 1 MAJA
Niemcy 2023
İlker Çatak
Leonie Benesch, Michael Klammer, Rafael Stachowiak, Eva Löbau
98
Dramat
Pokój nauczycielski

Carla Nowak (Leonie Benesch) jest oddaną, idealistyczną młodą nauczycielką w niemieckim gimnazjum. Jej bardzo dobre, do tej pory, relacje z uczniami zostają nadwyrężone, gdy w szkole dochodzi do serii kradzieży, a dochodzenie personelu, w tym samej Carli, prowadzi do oskarżeń i nieufności wśród oburzonych rodziców, opiniotwórczych kolegów i rozzłoszczonych uczniów. Uwięziona w środku tej złożonej sytuacji, Carla próbuje mediować, ale im bardziej stara się postąpić właściwie, tym jej położenie staje się coraz bardziej rozpaczliwe.
POKÓJ NAUCZYCIELSKI to prawdziwe studium dynamiki władzy, z tematami prawdy, sprawiedliwości, rasizmu, szacunku i praw dziecka. Wielokrotnie nagradzany reżyser İlker Çatak tworzy porywające dzieło o szkole jako mikrokosmosie społeczeństwa, w którym głównie dzięki grze Leonie Benesch panuje niezwykle intensywna atmosfera.
Oprócz nominacji do Oscara w kategorii Najlepszy film międzynarodowy, POKÓJ NAUCZYCIELSKI może się poszczycić takimi nominacjami jak m.in. Europejskie Nagrody Filmowe czy Lux Prize czyli nagrody Parlamentu Europejskiego i Europejskiej Akademii Filmowej.

Pokój nauczycielski
Pokój nauczycielski
Przeczytaj również:Błazny
Czytaj więcej na temat:Pokój nauczycielski , dk oskard, kino Oskard
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole