Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościGrene Cup 2018. Trzy dni jeździeckich zawodów na Dni Konina

Grene Cup 2018. Trzy dni jeździeckich zawodów na Dni Konina

Dodano: , Żródło: LM.pl
Grene Cup 2018. Trzy dni jeździeckich zawodów na Dni Konina

Od piątku do niedzieli trwać będą zawody jeździeckie Grene Cup 2018. To już trzynasta edycja tej imprezy w Koninie.

Tegoroczne zawody jeździeckie Grene Cup, podobnie jak w zeszłym roku, składać będą się z dwóch części. Pierwszą są zawody regionalne, które rozegrane zostaną w piątek. Skierowane są głównie dla jeźdźców rozpoczynająch przygodę z tym sportem. W ramach zawodów regionalnych rozegrane zostaną cztery konkursy w klasach LL (przeszkody do 100 cm), L (100 cm), P (110 cm) i N (120 cm). - To taka odpowiedź na zapotrzebowanie zawodniczek i zawodników jeżdżących w okolicach Konina. W regionie praktycznie nikt oprócz nas i Zagórowa nie robi takich zawodów. Zagórów robi jednak zawody dla seniorów, są więc małe możliwości, by startować na młodych koniach lub by startowali młodzi zawodnicy - tłumaczy Janusz Lipiński, dyrektor Grene Cup 2018.

Drugą część zawodów stanowią Ogólnopolskie Zawody Jeździeckie Dzieci i Młodzieży, które będą trwać przez trzy dni. W piątek i w sobotę rozegrane zostaną eliminacje, a w niedzielę - finały i Grand Prix. Do Konina przyjechać może nawet setka zawodników z całej Polski. - Tego typu zawody przygotowują ich do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - mówi Janusz Lipiński.

Ilu dokładnie zawodników wystartuje w zawodach - na razie nie wiadomo. Zapisy do zawodów ogólnopolskich kończą się dopiero we wtorek, a w zawodach regionalnych uczestnicy mogą startować ,,z marszu". Jedno jest jednak pewne - w Koninie podziwiać będzie można jedne z nalepszych koni w Polsce. - Ich wartość oscyluje wokół kilkudziesięciu, a nawet kilkuset tysięcy złotych - przekonuje Janusz Lipiński.

Takie zwierzęta wymagają specjalnej opieki i taką specjalną opiekę organizatorzy Grene Cup 2018 zapewniają. Na miejscu zawodów pracować będzie Michał Podgórny, lekarz weterynarii ze Słupcy. - Jest związany z końmi, jego brat ma bowiem hodowlę arabów pod Mieczownicą. Mamy pewność, że konie będą w bardzo dobrych rękach - ocenia Janusz Lipiński. Wymogiem zawodów ogólnopolskich jest również praca... kowala, który na Grene Cup 2018 również będzie obecny.

Parkur, czyli plac na którym rywalizują zawodnicy, będzie w tym roku nieco inny. Obejmie powierzchnię 3750 metrów kwadratowych. Za ustawienie przeszkód odpowiada Robert Barkowiak. - To osoba bardzo rozpoznawalna w świecie jeździeckim, od początku jest związana z zawodami Grene Cup - przekonuje Janusz Lipiński. Zawody, jak co roku, rozegrane zostaną na konińskich błoniach, gdzie trwają już prace nad podłożem. - Trawa jest koszona, modernizowana, podlewana. Duży ukłon w kierunku firm miejskich, które nas wspierają - mówi dyrektor Grene Cup 2018. 

Organizatorzy zawodów zapraszają wszystkich koninian do podziwania zawodników i ich koni. Dla kibiców przygotowanych zostało jeszcze mnóstwo innych atrakcji: zaplecze gastronomiczne, wesołe miasteczko, dmuchańce, stoiska motoryzacyjne, stoiska sponsorskie, wernisaż prac plastycznych z tematyką jeździecką, a w niedzielę - miasteczko rowerowe i pokaz skoków rowerem przez przeszkody. Wstęp dla kibiców na zawody jest bezpłatny.

Program Grene Cup 2018:

Piątek (15 czerwca):
godz. 9.00: oficjalne otwarcie XIII Grene Cup Konin 2018
godz. 9.00 - 12.00: Regionalne Zawody Jeździeckie w Skokach przez Przeszkody – Konkursy LL, L, P, N
godz. 13.00 - 19.00: Ogólnopolskie Zawody Jeździeckie Dzieci i Młodzieży – Konkurs nr 1 - 12.

Sobota (16 czerwca):
godz. 9.00 - 19.00: Ogólnopolskie Zawody Jeździeckie Dzieci i Młodzieży – Konkurs nr 13 - 24.

Niedziela (17 czerwca):
godz. 8.00 - 14.00: finał Ogólnopolskich Zawodów Jeździeckich Dzieci i Młodzieży – Konkurs nr 25 - 30
godz. 14.30 - 15.00: pokazy akrobatyki rowerowej
godz. 15.00 - 15.30: Konkurs Koń i Rower – dla zawodników i sponsorów
godz. 15.30 - 19.00: finał Ogólnopolskich Zawodów Jeździeckich Dzieci i Młodzieży – Konkurs nr 31 - 36
godz. 19.00: zakończenie zawodów.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole