Skocz do zawartości
LM.plWiadomościGrene Cup 2018. Trzy dni jeździeckich zawodów na Dni Konina

Grene Cup 2018. Trzy dni jeździeckich zawodów na Dni Konina

Dodano: , Żródło: LM.pl
Grene Cup 2018. Trzy dni jeździeckich zawodów na Dni Konina

Od piątku do niedzieli trwać będą zawody jeździeckie Grene Cup 2018. To już trzynasta edycja tej imprezy w Koninie.

Tegoroczne zawody jeździeckie Grene Cup, podobnie jak w zeszłym roku, składać będą się z dwóch części. Pierwszą są zawody regionalne, które rozegrane zostaną w piątek. Skierowane są głównie dla jeźdźców rozpoczynająch przygodę z tym sportem. W ramach zawodów regionalnych rozegrane zostaną cztery konkursy w klasach LL (przeszkody do 100 cm), L (100 cm), P (110 cm) i N (120 cm). - To taka odpowiedź na zapotrzebowanie zawodniczek i zawodników jeżdżących w okolicach Konina. W regionie praktycznie nikt oprócz nas i Zagórowa nie robi takich zawodów. Zagórów robi jednak zawody dla seniorów, są więc małe możliwości, by startować na młodych koniach lub by startowali młodzi zawodnicy - tłumaczy Janusz Lipiński, dyrektor Grene Cup 2018.

Drugą część zawodów stanowią Ogólnopolskie Zawody Jeździeckie Dzieci i Młodzieży, które będą trwać przez trzy dni. W piątek i w sobotę rozegrane zostaną eliminacje, a w niedzielę - finały i Grand Prix. Do Konina przyjechać może nawet setka zawodników z całej Polski. - Tego typu zawody przygotowują ich do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - mówi Janusz Lipiński.

Ilu dokładnie zawodników wystartuje w zawodach - na razie nie wiadomo. Zapisy do zawodów ogólnopolskich kończą się dopiero we wtorek, a w zawodach regionalnych uczestnicy mogą startować ,,z marszu". Jedno jest jednak pewne - w Koninie podziwiać będzie można jedne z nalepszych koni w Polsce. - Ich wartość oscyluje wokół kilkudziesięciu, a nawet kilkuset tysięcy złotych - przekonuje Janusz Lipiński.

Takie zwierzęta wymagają specjalnej opieki i taką specjalną opiekę organizatorzy Grene Cup 2018 zapewniają. Na miejscu zawodów pracować będzie Michał Podgórny, lekarz weterynarii ze Słupcy. - Jest związany z końmi, jego brat ma bowiem hodowlę arabów pod Mieczownicą. Mamy pewność, że konie będą w bardzo dobrych rękach - ocenia Janusz Lipiński. Wymogiem zawodów ogólnopolskich jest również praca... kowala, który na Grene Cup 2018 również będzie obecny.

Parkur, czyli plac na którym rywalizują zawodnicy, będzie w tym roku nieco inny. Obejmie powierzchnię 3750 metrów kwadratowych. Za ustawienie przeszkód odpowiada Robert Barkowiak. - To osoba bardzo rozpoznawalna w świecie jeździeckim, od początku jest związana z zawodami Grene Cup - przekonuje Janusz Lipiński. Zawody, jak co roku, rozegrane zostaną na konińskich błoniach, gdzie trwają już prace nad podłożem. - Trawa jest koszona, modernizowana, podlewana. Duży ukłon w kierunku firm miejskich, które nas wspierają - mówi dyrektor Grene Cup 2018. 

Organizatorzy zawodów zapraszają wszystkich koninian do podziwania zawodników i ich koni. Dla kibiców przygotowanych zostało jeszcze mnóstwo innych atrakcji: zaplecze gastronomiczne, wesołe miasteczko, dmuchańce, stoiska motoryzacyjne, stoiska sponsorskie, wernisaż prac plastycznych z tematyką jeździecką, a w niedzielę - miasteczko rowerowe i pokaz skoków rowerem przez przeszkody. Wstęp dla kibiców na zawody jest bezpłatny.

Program Grene Cup 2018:

Piątek (15 czerwca):
godz. 9.00: oficjalne otwarcie XIII Grene Cup Konin 2018
godz. 9.00 - 12.00: Regionalne Zawody Jeździeckie w Skokach przez Przeszkody – Konkursy LL, L, P, N
godz. 13.00 - 19.00: Ogólnopolskie Zawody Jeździeckie Dzieci i Młodzieży – Konkurs nr 1 - 12.

Sobota (16 czerwca):
godz. 9.00 - 19.00: Ogólnopolskie Zawody Jeździeckie Dzieci i Młodzieży – Konkurs nr 13 - 24.

Niedziela (17 czerwca):
godz. 8.00 - 14.00: finał Ogólnopolskich Zawodów Jeździeckich Dzieci i Młodzieży – Konkurs nr 25 - 30
godz. 14.30 - 15.00: pokazy akrobatyki rowerowej
godz. 15.00 - 15.30: Konkurs Koń i Rower – dla zawodników i sponsorów
godz. 15.30 - 19.00: finał Ogólnopolskich Zawodów Jeździeckich Dzieci i Młodzieży – Konkurs nr 31 - 36
godz. 19.00: zakończenie zawodów.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole