LM.plSportSokół przegrał mecz, trzy czerwone kartki w Kaliszu

Sokół przegrał mecz, trzy czerwone kartki w Kaliszu

Jedna bramka w doliczonym czasie gry rozstrzygnęła losy meczu KKS 1925 Kalisz - Sokół Kleczew. Dotychczasowy lider III ligi stracił pierwszą pozycję w tabeli.

III-ligowy beniaminek z Kalisza do spotkania z kleczewianami przystępował z nowym trenerem na ławce. Po trzech porażkach w czterech meczach z funkcją pierwszego szkoleniowca pożegnał się Krzysztof Pawlak, a zastąpił go Andrzej Paszkiewicz. Ta zmiana podziałała mobilizująco na kaliszan, którzy zdołali pokonać piłkarzy Sokoła.

Przez większość spotkania gra była wyrównana. Goście mieli kilka okazji na wyjście na prowadzenie, ale zawsze górą z pojedynków wychodził bramkarz KKS 1925. W pierwszej połowie dobry strzał z rzutu wolnego oddał Emile Thiakane. Senegalczyk po raz drugi zagroził bramce gospodarzy w drugiej połowie, ale znów dobrze obronił Adam Wasiluk.

Najbliżej zdobycia gola dla Sokoła był jednak w 64. minucie Jakub Antosik. Po główce skrzydłowego z Kleczewa piłka uderzyła w poprzeczkę kaliskiej bramki. W końcówce meczu przewagę zdobyli kaliszanie, a piłkarze Sokoła dwukrotnie musieli ratować sytuację faulując gospodarzy. Skończyło się to dwoma czerwonymi kartkami - najpierw murawę opuścić musiał Tomasz Kowalczuk, a następnie Robert Jędras (obaj piłkarze otrzymali po drugiej żółtej kartce).

Grając w jedenastu na dziewięciu KKS 1925 zaatakował wszystkimi siłami. Taka taktyka opłaciła się gospodarzom w doliczonym czasie gry. Po akcji prawą stroną piłkę na dalszy słupek zagrał Błażej Ciesielski, a tam akcję wykończył Przemysław Balcerzak, zdobywając jedynego gola w meczu. KKS 1925 Kalisz pokonał Sokoła Kleczew 1:0. Jakby tego było mało, po meczu drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwony kartonik obejrzał jeszcze bramkarz Sokoła - Daniel Szczepankiewicz.

Porażka w Kaliszu spowodowała spadek drużyny Adama Topolskiego na drugie miejsce w tabeli III ligi ze stratą trzech oczek do Jaroty Jarocin. W przyszły weekend kleczewianie podejmą Lecha II Poznań.

Sokół Kleczew: Daniel Szczepankiewicz - Wiktor Patrzykąt, Mikołaj Pingot, Robert Jędras, Sebastian Antas, Norbert Grzelak (85' Mateusz Goiński), Jakub Dębowski, Tomasz Kowalczuk, Emile Thiakane (62' Jakub Antosik), Arkadiusz Bajerski (80' Alan Kujawa), Łukasz Cichos (67' Sebastian Śmiałek).