LM.plSportPolki przegrały na starcie eliminacji. Cztery medyczki w składzie

Polki przegrały na starcie eliminacji. Cztery medyczki w składzie

0:3 uległa kobieca reprezentacja Polski w piłce nożnej Szwedkom w pierwszym meczu eliminacji do mistrzostw Europy w 2017 roku.

W pierwszym spotkaniu biało-czerwone musiały mierzyć się z jedną z najlepszych drużyn Starego Kontynentu i jednocześnie faworytkami do zwycięstwa w grupie czwartej - Szwecją. Choć ekipa Trzech Koron nie pokazała się ze swojej najsilniejszej strony to i tak wygrała z Polkami 3:0.

W pierwszym składzie polskiej reprezentacji wybiegły trzy piłkarki Medyka POLOmarket Konin - Katarzyna Daleszczyk, Patrycja Balcerzak i Aleksandra Sikora. Bardzo dobre spotkanie zagrała szczególnie ta ostatnia, będąc najlepszą piłkarką formacji defensywnej biało-czerwonych i dobrze podłączając się do nielicznych akcji w ofensywie Polek. Zarówno Balcerzak i Daleszczyk miały trudności z pokazaniem się na boisku, Polki głównie bowiem się broniły. Grająca jako wysunięta pomocnika Daleszczyk stworzyła jednak najgroźniejszą sytuację dla Polek - w 81. minucie po dograniu Ewy Pajor jej strzał minął bramkę Szwedek.

W 69. minucie na boisku zameldowała się również czwarta medyczka - Natalia Chudzik, zmieniając byłą piłkarkę konińskiej drużyny - Ewelinę Kamczyk. W reprezentacji Szwecji oglądać zaś można było Lottę Schelin - na co dzień piłkarkę Olympique Lyon, któy już na początku października zmierzy się w dwumeczu 1/16 Ligi Mistrzyń z Medykiem POLOmarket. Kapitan szwedzkiej reprezentacji zakończyła jednak mecz bez zdobyczy bramkowej.

Wyręczyły ją jej koleżanki. W pierwszej połowie Polki bardzo dobrze się broniły, a Szwedki tylko raz zdołały pokonać Darię Antończyk. W 21. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową piłkę do siatki skierowała Lina Hurtig. Dwa kolejne gole padły po przerwie. W 52. minucie błąd popełniła Antończyk, mijając się w powietrzu z piłką. Na długim słupku akcję zamknęła Olivia Schough. Na 3:0 w 72. minucie podwyższyła Malin Diaz Petterson. Strzał Szwedki z ok. szesnastu metrów, po rykoszecie, wpadł do bramki polskiej drużyny.

Po pierwszym meczu Polki mają zerowy dorobek punktowy. Kolejne spotkanie równo za miesiąc - w Tychach biało-czerwone podejmą Słowację. Awans na mistrzostwa Europy uzyska najlepsza drużyna z każdej grupy i sześć najlepszych zespołów z drugich miejsc. Dwie drużyny z pozostałych drugich miejsc zagrają baraż o ostatnie miejsce w turnieju.

Polska: Daria Antończyk - Aleksandra Sikora, Marta Mika, Jolanta Siwińska, Hanna Konsek, Patrycja Balcerzak, Evelyn Nicinski (79' Anna Rędzia), Ewelina Kamczyk (69' Natalia Chudzik), Martyna Wiankowska, Katarzyna Daleszczyk, Ewa Pajor.