LM.plSportSylwia Matuszak w najlepszej ósemce szabli na świecie!

Sylwia Matuszak w najlepszej ósemce szabli na świecie!

Duży sukces w Sosnowcu zanotowała Sylwia Matuszak, szablistka KKSz Konin. W rozgrywanym tam Pucharze Świata Juniorów koninianka awansowała do najlepszej turniejowej ósemki.

Reprezentantka KKSz Konin walczyła o najwyższe laury w Sosnowcu ze 120 innymi szablistkami z całego świata. Sylwii Matuszak udało się awansować do ćwierćfinału, w którym mierzyła się z Olgą Nikitiną. Rosjanka okazała się lepsza, wygrywając 15/11, a następnie zwyciężając w całym turnieju. W finale Nikitina pokonała swoją rodaczkę - Svetlanę Shevelevą 15/11.

Matuszak była jedną Polką, która zakwalifikowała się do czołowej ósemki zawodów. Ostatecznie koninianka sklasyfikowana została na siódmym miejscu. Ostatni taki sukces KKSz Konin na arenie międzynarodowej to również zasługa Sylwii Matuszak. W lutym ubiegłego roku koninianka zajęła ósme miejsce podczas Mistrzostw Europy Kadetów.

Juniorska szermierka do Konina zawita 7 listopada. Rozegrany wtedy zostanie II Puchar Polski w szabli kobiet i mężczyzn.