LM.plSportSokół pokonał Jarotę i jest punkt za liderem

Sokół pokonał Jarotę i jest punkt za liderem

Zwyżkowa forma Sokoła Kleczew trwa. Piłkarze Andrzeja Ostańskiego pokonali w sobotę lidera III ligi - Jarotę Jarocin - i awansowali na drugie miejsce w tabeli.

To był bardzo ważny mecz dla kleczewskiego zespołu. Wygrana Sokoła miała przybliżyć go do powrotu na szczyt III-ligowej tabeli, zajmowany przez sobotniego rywala kleczewian - Jarotę Jarocin. Zespół Andrzeja Ostańskiego zrealizował swój plan i w końcówce rundy jesiennej jest już o krok od wyprzedzenia zespołu z Jarocina.

W sobotę nie było jednak łatwo. W pierwszej połowie gra toczyła się głównie w środku pola, choć Sokół miał okazję, by wyjść na prowadzenie - w osiemnastej minucie strzał Sebastiana Śmiałka minimalnie minął bramkę Jaroty.

Piłka do siatki gości po raz pierwszy wpadła w 47. minucie, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej u Łukasza Cichosa. Sokół wyszedł na prowadzenie 65. minucie. Po błędzie defensywy Jaroty piłka trafiła do Norberta Grzelaka, a następnie Arkadiusza Bajerskiego i to właśnie skrzydłowy Sokoła jako pierwszy wpisał się na listę strzelców. Wynik w 85. minucie ustalił Emile Thiakane, a drugą asystę w meczu zanotował Norbert Grzelak.

W Kaliszu Warta Poznań zremisowała z KKS 1925 1:1, co pozwoliło kleczewianom awansować na drugie miejsce w tabeli. Sokół ma już tylko jeden punkt straty do liderującego Jaroty. Kolejne spotkanie drużyna Andrzeja Ostańskiego rozegra już w środę - w Wągrowcu Sokół zagra z Nielbą.

Sokół Kleczew - Jarota Jarocin 2:0 (65' Arkadiusz Bajerski, 85' Emile Thiakane)

Sokół Kleczew: Daniel Szczepankiewicz – Sebastian Antas, Robert Jędras, Mikołaj Pingot, Mateusz Goiński, Sebastian Śmiałek (64' Emile Thiakane), Tomasz Kowalczuk, Jakub Dębowski (84' Marcel Koziorowski), Norbert Grzelak (90' Krystian Sobieraj), Arkadiusz Bajerski (81' Jakub Antosik), Łukasz Cichos

Jarota Jarocin:  Mateusz Filipowiak – Piotr Skokowski (85' Mateusz Dunaj), Krzystof Czabański (38' Mateusz Ławniczak), Piotr Garbarek, Jędrzej Ludwiczak, Bartosz Kieliba, Michał Grobelny, Mikołaj Marciniak (58' Hubert Antkowiak), Jakub Kiełb, Jacek Pacyński, Dominik Chromiński.

źródło: sokol.kleczew.pl