LM.plSportSzablistki z brązami, szabliści w ósemce

Szablistki z brązami, szabliści w ósemce

Po raz drugi w bieżącym sezonie Pucharu Polski rywalizowali szabliści i szablistki z całej Polski. W rozgrywanych w Łodzi zawodach reprezentanci Konina zdobyli dwa brązowe medale.

Udało się to dwóm zawodniczkom KKSz Konin - Natalii Nowinowskiej i Małgorzacie Zawodniak. Obie awansowały do ćwierćfinałów, gdzie wygrały odpowiednio 15/10 z Pauliną Chojnacką i 15/5 z Nikolą Rutecką. W półfinale Natalia Nowinowska uległa Zuzannie Cieślar 8/15, a Małgorzata Zawodniak przegrała z Lidią Domańską 10/15.

Na ćwierćfinałach swoją przygodę z Pucharem Polski zakończyli dwaj reprezentanci KKSz Konin. Hubert Glasner przegrał 7/15 z Cezarym Białeckim, a Michał Zandecki minimalnie uległ Mateuszowi Prokopowiczowi 14/15. Koninianie sklasyfikowani zostali odpowiednio na ósmym i siódmym miejscu.

Najbliższa szermiercza impreza w Koninie zaplanowana jest na 29 listopada. Rozegrane wtedy zostaną Mistrzostwa Szkół Wielkopolski.