LM.plSportPojedynek kapitanów, Basket przegrał w Pleszewie

Pojedynek kapitanów, Basket przegrał w Pleszewie

Z Koszem Pleszew mierzyli się wczoraj koszykarze III-ligowego Basketu Konin. Pomimo świetnego dorobku punktowego Tomasza Grabianowskiego jego zespół przegrał 66:73.

Z jedną z silniejszych drużyn w III-ligowej stawce przyszło się mierzyć w niedzielę zespołowi Tomasza Grabianowskiego. Koninianie do trzeciej kwarty byli w stanie utrzymywać kontakt ze swoimi rywalami, ale w końcówce znacznie lepsi okazali się gospodarze.

Kosz swoją siłę pokazał już w pierwszej, wysoko wygranej kwarcie. Przy prowadzeniu Basketu 8:4 gra koninian stanęła, a Kosz zdobył aż siedemnaście punktów wobec zaledwie dwóch oczek gości. Regularnie punktowali Alan Urbaniak i Łukasz Płóciennik i pleszewianie zwyciężyli 23:12.

W drugiej kwarcie Basket wyglądał już znacznie lepiej, gospodarze musieli uciekać się do częstych fauli, co dawało łatwe punkty koninianom. Czternaście punktów (w tym dwie trójki) zaliczył Tomasz Grabianowski i goście zwyciężyli 21:14, doprowadzając niemal do remisu. Po dwóch kwartach Kosz prowadził zaledwie 37:33.
Trzecia kwarta utrzymała status quo na boisku. Kolejne punkty dla koninian notował Tomasz Grabianowski (ostatecznie kapitan Basketu skończył mecz ze świetnym wynikiem 34 oczek), dla pleszewian rzucał natomiast Alan Urbaniak. Remis 18:18 zwiastował emocjonującą końcówkę.

I rzeczywiście do trzeciej minuty Basket zdołał zbliżyć się go rywali na zaledwie jeden punkt. Wtedy jednak dwie trójki zaliczyli Alan Urbaniak i Łukasz Płóciennik, a w kolejnych minutach Kosz powiększył swoją przewagę do ponad dziesięciu punktów. Ostatecznie gospodarze wygrali kwartę 18:15, a całe spotkanie - 73:66.

Basket Konin po czterech meczach plasuje się na czwartym miejscu w tabeli III ligi z dorobkiem czterech punktów. W najbliższy weekend zespół Tomasza Grabianowskiego podejmie Biofarm Basket Junior Poznań.

Kosz Pleszew - Basket Konin 73:66 (23:12, 14:21, 18:18, 18:15)

Kosz Pleszew: Alan Urbaniak (37), Sławomir Nowak (13), Łukasz Płóciennik (9), Bartosz Taraszkiewicz (8), Rafał Kikowski (4), Michał Biliński (2), Maciej Graja, Michał Żakowski, Bartłomiej Sołtysiak.

Basket Konin: Tomasz Grabianowski (34), Jakub Górny (8), Kamil Biernacki (8), Jakub Rogulski (5), Jacek Kowalski (4), Radosław Szurgot (3), Dawid Bobrowski (2), Tomasz Szelągiewicz (2), Rafał Marszałek.