LM.plSportBasket przegrał w Kaliszu. Słaba trzecia kwarta

Basket przegrał w Kaliszu. Słaba trzecia kwarta

Kolejny przegrany mecz mają za sobą koszykarze Basketu Konin. Tym razem w Kaliszu zespół Tomasza Grabianowskiego uległ KKS Drogbruk Kalisz 67:93.

Było to pierwsze starcie obu zespołów w bieżącym sezonie. Znajdujący się wyżej w tabeli koninianie toczyli z kaliszanami wyrównaną grę tylko w pierwszej połowie starcia.

Pierwsze minuty meczu należały do Basketu. Po chwilowym prowadzeniu gości KKS zdołał jednak odrobić straty i prowadzić 14:11. W końcówce dzięki dwóm dobrym rzutom Jakuba Rogulskiego koninianie zmniejszyli różnicę. Pierwszą kwartę gospodarze wygrali tylko 18:16.

Przez siedem minut drugiej kwarty na boisku dominiowali kaliszanie. Koszykarze KKS regularnie wykorzystywali rzuty wolne i powoli budowali swoją przewagę. W siódmej minucie osiągnęła ona dziewięć oczek. Końcówka należała już jednak do Basketu. Osiem punktów zaliczył Kamil Biernacki, koninianie wygrali kwartę i po pierwszej połowie nieznacznie prowadzili - 44:42.

Fatalnie w wykonaniu gości wypadła jednak trzecia kwarta. Basket praktycznie nie istniał na boisku, zespół Tomasza Grabianowskiego rzucił zaledwie sześć oczek. Kaliszanie natomiast punktowali raz za razem, trzykrotnie trafiając również z dystansu. Dziesięć punktów zdobył sam Jakub Kołodziej. KKS zwyciężył 25:6, a w całym meczu prowadził 67:50.

W czwartej kwarcie kaliszanie potwierdzili swoją wyższość. W ciągu czterech minut ich przewaga urosła o kolejne dziesięć punktów i mecz był praktycznie rozstrzygnięty. Basket zdołał podjąć walkę w ostatnich minutach, ale i tak to KKS wygrał w całym spotkaniu 93:67.

Był to siódmy mecz w wykonaniu Basketu Konin w bieżącym sezonie. Po porażce w Kaliszu zespół Tomasza Grabianowskiego spadł na szóste, przedostatnie miejsce w tabeli III ligi. Za tydzień w derbach Konina Basket podejmie MKS MOS.

KKS Drogbruk Kalisz - Basket Konin 93:67 (18:16, 24:28, 25:6, 26:17)

KKS Drogbruk Kalisz: Jakub Kołodziej (26), Tomasz Zyber (20), Michał Pertkiewicz (10), Jakub Szymczak (9), Michał Kornacki (8), Kamil Oleszkin (8), Bartosz Grochowina (7), Marcin Ostój (3), Mateusz Jędrusiak (2).

Basket Konin: Kamil Biernacki (24), Tomasz Grabianowski (13), Jakub Rogulski (11), Dawid Bobrowski (10), Jacek Kowalski (5), Tomasz Szelągowski (4), Radosław Szurgot.