Dzisiaj jest wtorek 25 czerwca 2019, imieniny: Łucji, Wilhelma, Albrechta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20132) SPORT FORUM FIRMY (5340) PRACA (56) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
24 / 21oC
Jutropogoda
30 / 18oC
Pojutrzepogoda
20 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:
Polecamy:

Znamy wysokość dotacji dla klubów. Zyskali niemal wszyscy

Dodano: 22.12.2015 14:06
Źródło: LM.pl

Dwadzieścia klubów sportowych otrzyma od miasta dotacje w 2016 roku. Niemal wszystkie z nich dostaną więcej pieniędzy, niż rok temu.

Choć na przyszły rok w budżecie miasta zaplanowano 50 000 zł mniej dla klubów sportowych, niż przed rokiem, to jednak większość z nich otrzyma więcej pieniędzy. To efekt nieprzyznania dotacji Basketowi Konin, który przed rokiem otrzymał 345 000 zł. Większość z tych pieniędzy w 2016 roku trafi już do innych klubów.

Podobnie, jak rok temu liderem zestawienia jest KKPK Medyk, dla którego dotacja przekroczyła już pół miliona złotych. Na drugim miejscu wciąż pozostają konińscy szermierze, a miejsce Basketu na trzecim miejscu zastąpił Górnik Konin. To właśnie fani biało-niebieskich mają największe powody do zadowolenia - dotacja dla Górnika wzrosła od ponad 55 000 zł. Większy wzrost w przeciągu roku zanotowali tylko bokserzy Copacabany, dla których dotacja jest większa o 60 000 zł.

Cieszyć się może jednak zdecydowana większość klubów, bowiem niemal wszyscy dostaną więcej. Miasto mocno wspomoże m.in. konińskich cyklistów, którzy przed rokiem otrzymali znacznie mniejszą dotację i wpadli w problemy finansowe. Mniej pieniędzy dostaną tylko konińscy szachiści z UKS Smecz (15 000 zł mniej), minimalnie niższe dotacje przyznano również Areoklubowi Konińskiemu i Konińskiemu Klubowi Golfowemu. Na tym samym poziomie pozostanie MKS MOS i Zagłębie Konin.

Lista klubów wraz z dotacją (w nawiasie dotacja z zeszłego roku):
1. KKPK Medyk 530 000 zł (490 000 zł)
2. Koniński Klub Szermierczy 461 000 zł (439 000 zł)
3. KS Górnik Konin 361 000 zł (305 600 zł)
4. MKS MOS 140 000 zł (140 000 zł)
5. Konińskie Ludowe Towarzystwo Cyklistów 130 500 zł (98 000 zł)
6. SSRiR Start 130 000 zł (105 000 zł)
7. KB Zagłębie Konin 100 000 zł (100 000 zł)
8. Copacabana Konin 90 000 zł (30 000 zł)
9. CKS Sparta Konin 85 000 zł (70 000 zł)
10. Konińskie Towarzystwo Piłki Siatkowej 46 380 zł (40 000 zł)
11. UKS Smecz - szachy 45 000 zł (60 000 zł)
12. KS Oranje Sport Konin 40 000 zł (30 000 zł)
13. KSS Mustang 40 000 zł (19 500 zł)
14. UKS Smecz - tenis stołowy 27 000 zł (26 500 zł)
15. KTP Iskra 26 220 zł (15 000 zł)
16. Areoklub Koniński 25 000 zł (25 500 zł)
17. UKS Górnik - judo 25 000 zł (22 300 zł)
18. UKS Górnicza przy ZSG w Koninie 25 000 zł (15 000 zł)
19. Koniński Klub Tenisowy 13 900 zł (13 900 zł)
20. Koniński Klub Golfowy 9 000 zł (9 700 zł).



  • Znamy wysokość dotacji dla klubów. Zyskali niemal wszyscy

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Nowicki po raz kolejny wystrugał szefostwo Górnika. Na co były te schadzki, te rozmowy i inne ściemy. Dobrze wiemy, że Górnik miał plany na awans do 3 ligi, która od wakacji będzie zreformowana. Będą wyjazdy do Szczecina, Gdańska, Koszalina, itp. itd., poza tym doszła ogólnopolska Centralna Liga Juniorów Górnika. Dając takie pieniądze, Nowicki jednym słowem przekreślił organizacyjne szanse konińskiej piłki. Dobrze o tym wszyscy wiedzą. Na pewno jeszcze dodał od siebie w swoim stylu, że "potem coś dorzuci" z drugiej swojej puli, ale każdy wie, że to ściema.
Dodano: 22.12.2015 14:48    Przez: ~normalny
Najlepsze są dotacje na szkolenie wybitnie uzdolnionej młodzieży w Konińskim Klubie golfowym, gdzie grają same stare pryki i wyjazdacze konińskiego biznesu oraz w Aeroklubie Konińskim - jakie tam są sekcje dziecięce lub młodzieżowe? Dlaczego Akcja Konin nie chce się zainteresować tymi dotacjami???
Dodano: 22.12.2015 14:59    Przez: ~józek nie daruje Ci
Pa Nowicki w styczniu tego roku mowił na konin24.info ze konin potrzebuje 3a nawet 2ligi i zrobi wszystko ze tak bedzie, wiec ja mam pytanie do pana po co pana kłamie i oszukuje.???
Dodano: 22.12.2015 16:27    Przez: ~kibic...
Chcesz pozwiedzać to zapisz się do KKS
Dodano: 22.12.2015 22:28    Przez: ~kowal
4 gwiazdkowe hotele , słabe występy na Pucharze europy szermierzy ale i tak damy na nich najwięcej ... Ile jest klubów szermierczych w Polsce a ile piłkarskich ...
Dodano: 23.12.2015 08:16    Przez: ~krakow

KOMENTARZE

Z taką kasą jaką ma Górnik to baj baj 3 ligo, ale można było się takiej dotacji spodziewać, jaki zarząd taka dotacja.
Dodano: 22.12.2015 14:31    Przez: ~kurnik 4 liga
Legionovia legionowo jest w II lidze i tez dostaje 350 tys na rok od miasta...
Dodano: 31.12.2015 14:23    Przez: ~ass
Nowicki po raz kolejny wystrugał szefostwo Górnika. Na co były te schadzki, te rozmowy i inne ściemy. Dobrze wiemy, że Górnik miał plany na awans do 3 ligi, która od wakacji będzie zreformowana. Będą wyjazdy do Szczecina, Gdańska, Koszalina, itp. itd., poza tym doszła ogólnopolska Centralna Liga Juniorów Górnika. Dając takie pieniądze, Nowicki jednym słowem przekreślił organizacyjne szanse konińskiej piłki. Dobrze o tym wszyscy wiedzą. Na pewno jeszcze dodał od siebie w swoim stylu, że "potem coś dorzuci" z drugiej swojej puli, ale każdy wie, że to ściema.
Dodano: 22.12.2015 14:48    Przez: ~normalny
CLJ nie dostaje zwrotów od PZNP?
Dodano: 31.12.2015 22:52    Przez: ~.
Czy ty Bartek czytasz to co opublikujesz w newsie? Największe powody do zadowolenia ma Górnik, bo dostał 55 tys. więcej. Większy wzrost ma tylko Copacabana - 60 tys, to jest o 200% więcej niż przed rokiem. To chyba Copacabana ma najwięcej powodów do zadowolenia? Pomyśl trochę. I bądź trochę bardziej obiektywny i rzetelny i sprawdź, ile naprawdę dostał Medyk w zeszłym roku, bo grantów po drodze miał więcej niż wspomniane przez Ciebie 490 tys.
Dodano: 22.12.2015 14:55    Przez: ~Kibic z Zatorza
Wzrost Copacabany związany jest z osiągnięciem bardzo dobrych wyników sportowych. Jeśli za to mamy być karani, to czegoś nie rozumiem. W 2015 mieliśmy dotację 30 tysięcy i mimo to wyboksowaliśmy bardzo dobry wynik. W klasyfikacji punktowej prowadzonej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki zdobyliśmy ponad 95 punktów. Można? Można. Nie żądaliśmy 1 mln złotych mówiąc, że bez tej kasy nic nie zrobimy. Robiliśmy co mogliśmy za ile mogliśmy. Z tej strony ogromne podziękowania dla sponsorów, darczyńców i mieszkańców miasta Konina za wsparcie i przekazanie nam środków z 1%. Za 2014 rok otrzymaliśmy od Was 7 tysięcy złotych. WSZYSTKIE środki zostały przeznaczone na sport. Żaden grosz nie dostał Prezes czy trenerzy. Przeznaczyliśmy je na: sprzęt, wyjazdy, stypendia, obóz. A co do przyznawania środków z budżetu. Poproście dziennikarzy by wystąpili do Urzędu Miejskiego o przedstawienie kryteriów jakimi kierowano się przy przydzielaniu dotacji. To ...
Dodano: 25.12.2015 15:07    Przez: ~Jacek Wróbel Copacabana Kon ...
Najlepsze są dotacje na szkolenie wybitnie uzdolnionej młodzieży w Konińskim Klubie golfowym, gdzie grają same stare pryki i wyjazdacze konińskiego biznesu oraz w Aeroklubie Konińskim - jakie tam są sekcje dziecięce lub młodzieżowe? Dlaczego Akcja Konin nie chce się zainteresować tymi dotacjami???
Dodano: 22.12.2015 14:59    Przez: ~józek nie daruje Ci
Z treści ogłoszenia wynika, że dotacja jest na szkolenia uzdolnionych sportowo w wybranych dyscyplinach sportu niekoniecznie dzieci i młodzieży.
Dodano: 22.12.2015 18:46    Przez: ~Juan
prezesem jest Andrzej Sybis kolega ze stołka nowickiego ( areoklub) a tu jest link ć że zero szkolenia młodziezy tylko stare pryki i najwiekszy złodziej w koninie pan ,,,,Z.W.
Dodano: 28.12.2015 17:34    Przez: ~KORUPCJA
a ile myśleliście że są w stanie dać!? ja spodziewalem sie 400 tys. zl wiec i tak nie jest zle moim zdaniem. jedno jest pewne - bez sponsorow to nie ujada, tak naprawde liga trwa 8 mcy wiec wychodzi 45000 zl na miesiac czyli na oplacenie zawodnikow i dzialaczy powinno wystarczyc, gorzej z dojazdami, dietami i cała reszta. powodzenia
Dodano: 22.12.2015 15:00    Przez: ~kuba
Nawet 400 tys na nową 3 ligę to jest za mało ile z tych 400 tyś pójdzie na seniorów 200,2500 to niech lepiej kopią się w 4 lidze i nie robią sobie wstydu,bo co mogą osiągnąć to najwyżej wielkie długi a jeszcze trzeba spłacić zaległości z tego roku.
Dodano: 22.12.2015 15:46    Przez: ~pa KSG
bracie chyba zapomniales, ze w Gorniku jest bodaj 9 grup mlodziezowych, ktore nie funkcjonuja za 0 zł lub za kasę rodziców, wiec twoje myslenie, ze cala kasa idzie na seniorow jest błedne
Dodano: 23.12.2015 06:00    Przez: ~ddd
Miasto jak zwykle wystawia Górnika... ilu kibiców chodzi na szermierkę, medyka ? Zacznijmy myśleć nad popularnością klubów i zainteresowaniem bo to się liczy ...
Dodano: 22.12.2015 15:10    Przez: ~krakow
Te dotacje sa dla mlodziezy a nie dla kibicow panie krakow
Dodano: 22.12.2015 16:07    Przez: ~kibic
Gdzie to jest napisane?
Dodano: 22.12.2015 18:47    Przez: ~Juan
Pa Nowicki w styczniu tego roku mowił na konin24.info ze konin potrzebuje 3a nawet 2ligi i zrobi wszystko ze tak bedzie, wiec ja mam pytanie do pana po co pana kłamie i oszukuje.???
Dodano: 22.12.2015 16:27    Przez: ~kibic...
Kolarze to poszaleją!!! 30 tyś więcej i z tym wrócić do szkolenia juniorów? Z taką podwyżką to na długi starczy hahaha. Po roku sukcesów pewnie znów będą musieli wysyłać zawodników do innych klubów!!! Masakra
Dodano: 22.12.2015 17:41    Przez: ~xyz
na seniorów Górnika nie powinna pójść nawet złotówka. Chcecie profesjonalnej piłki - znajdźcie sponsora, chcecie się bawić w amatorkę - grajcie za darmo.
Dodano: 22.12.2015 18:03    Przez: ~amator
stara zasada mowi, ze jak sie nie ma pojecia o funkcjonowaniu czegos, to sie nie odzywa :) no chyba, ze troll