LM.plSportFinał mistrzostw województwa bez KTPS Konin

Finał mistrzostw województwa bez KTPS Konin

Dwóch porażek doznały siatkatki KTPS Konin w turnieju barażoym o finał mistrzostw Wielkopolski juniorek. Awans wywalczyły zawodniczki Piątki Turek.

Rozgrywany we Wrześni baraż zdecydowanie nie należał do siatkarek KTPS Konin. Koninianki doznały dwóch porażek i odpadły z juniorskiej rywalizacji w Wielkopolsce. W pierwszym meczu KTPS przegrał 1:3 z Orkanem Września (9:25, 20:25, 25:18, 8:25), a w drugim spotkaniu uległ Piątce Turek 0:3 (15:25, 14:25, 20:25).

Koninianki uplasowały się na trzecim miejscu w turnieju, a w klasyfikacji generalnej województwa na miejscu szóstym. Awans do finału uzyskały siatkarki Piątki Turek, które o mistrzostwo powalczą z UKS ZSMS Poznań, PTPS Piła i Amberem Kalisz.

Przed koniniankami natomiast dwa ostatnie mecze rundy zasadniczej III ligi seniorek. 9 stycznia KTPS zagra na wyjeździe z Lisem Tuliszków.