LM.plSportZłoto i brąz dla juniorów młodszych KKSz Konin

Złoto i brąz dla juniorów młodszych KKSz Konin

Bardzo dobre zawody mają za sobą juniorzy młodsi KKSz Konin. W rozgrywanym w Koninie Pucharze Polski gospodarze wywalczyli dwa medale.

Najwyższy laur zdobyła Małgorzata Zawodniak, wygrywając turniej kobiet. W półfinale koninianka pokonała Białorusinkę Anyę Sladkovą 15/8, a w finale wygrała z Natalią Kosmach z Białorusi 15/10, zdobywając tym samym złoty medal. W finałowej ósemce znalazła się również Weronika Waleriańczyk.

W półfinale swoją przygodę z pucharem zakończył Maurycy Dziublewski. Szablista KKSz Konin przegrał z Cezarym Białeckim 12/15 i ostatecznie zajął trzecie miejsce. Zwyciężył Karol Lademann, pokonując w finale Cezarego Białeckiego 15/13.

Kolejne szermiercze zawody w Koninie dopiero w marcu. O Puchar Prezesa KKSz Konin rywalizować wtedy będzie można podczas Ogólnopolskiego Turnieju Młodzików.

Szabla kobiet: 1. Małgorzata Zawodniak (KKSz Konin), 2. Natalia Kosmach (Białoruś), 3. Marta Okine (AZS AWF Warszawa), 3. Anya Sladkova (Białoruś), 5. Lidia Domańska (Dragon Łódź), 6. Tatiana Vadzeika (Białoruś), 7. Agata Marciniak (O.Ś. AZS Poznań), 8. Weronika Waleriańczyk (KKSz Konin).

Miejsca pozostałych zawodniczek KKSz Konin: 11. Paulina Chojnacka, 12. Natalia Wysocka, 19. Michalina Fic, 20. Natalia Nowinowska, 22. Alicja Papuzińska, 23. Izabela Głowacka, 36. Nikola Rutecka, 39. Aischa Hadj Bachir, 40. Wiktoria Simińska, 42. Wiktoria Przybylska, 45. Julia Szymańska, 54. Klaudia Januszewska, 60. Anna Olejniczak.

Szabla mężczyzn: 1. Karol Lademann (AZS AWF Warszawa), 2. Cezary Białecki (MUKS Victori), 3. Maurycy Dziublewski (KKSz Konin), 3. Mateusz Prokopowicz (UKS 13 Białystok), 5. Viavhaslau Lukyantsou (Białoruś), 6. Wojciech Korzyński (Dragon Łódź), 7. Michał Batogowski (AZS AWF Warszawa), 8. Yladislay Chaimardanau (Białoruś).

Miejsca pozostałych zawodników KKSz Konin: 12. Krystian Wysocki, 16. Hubert Glasner, 18. Krystian Waszak, 19. Krystian Borkiewicz, 20. Bartosz Mikołajczyk, 21. Marek Weiss, 26. Michał Zandecki, 31. Szymon Wojtasik, 36. Dominik Płusa, 37. Miłosz Woźniak, 39. Adam Gruszczyński, 42. Michał Szreder, 48. Szymon Jamróz, 53. Kacper Łętowski, 58. Jakub Chojnacki, 61. Olaf Stasiak, 66. Gracjan Jedwabny, 74. Maciej Licheniak.