LM.plSportTrzecioligowiec za silny dla Górnika, za tydzień liga

Trzecioligowiec za silny dla Górnika, za tydzień liga

Pelikan Niechanowo był ostatnim rywalem Górnika Konin podczas zimowego okresu przygotowawczego. Do soboty koninianie byli niepokonani, jednak zespołowi z Niechanowa udało się przerwać tę serię, wygrywając 3:0.

Jeden z czołowych zespołów III ligi na bocznym boisku przy ul. Dmowskiego 4 w Koninie prezentował się znacznie lepiej od konińskich piłkarzy i od początku stwarzał zagrożenie pod bramką gospodarzy. Zespół z Niechanowa powinien wyjść na prowadzenie już w czternastej minucie. Rzut karny podyktowany za zagranie piłki ręką w świetnym stylu obronił jednak Dawid Kołodziejczak.

Sześć minut później piłkę w środku pola stracił jednak Szymon Ćwiek. Goście po rozegraniu akcji lewą stroną dograli piłkę w pole karne, a tam bez problemu wynik otworzył Łukasz Zagdański. W kolejnych minutach gra się wyrównała, a koninianie rozpoczęli konstruować własne akcje. Groźny strzał oddał Paweł Błaszczak, ale wynik gry się nie zmienił.

Po zmianie stron Pelikan szybko podwyższył prowadzenie. W 52. minucie niekryty przed szesnastką znalazł się Mateusz Roszak i ładnym strzałem przy słupku pokonał Łukasza Jaskólskiego. Górnik odpowiedział dobrym uderzeniem Krystiana Robaka z rzutu wolnego. Chwilę później ponad poprzeczką uderzał też Krzysztof Słowiński. W 74. minucie goście ustalili wynik spotkania na 3:0. Pięknym zagraniem Damian Lenkiewicz minął na raz Mateusza Majewskiego i Łukasza Frydrycha i w sytuacji sam na sam nie dał żadnych szans Łukaszowi Jaskólskiemu.

- Po zwycięskich sparingach mierzyliśmy się z przeciwnikiem z górnej półki. Zobaczyliśmy, ile nam brakuje do III ligi. Mecz był w miarę szybki, przeciwnik zdecydowanie przeważał i zasłużenie wygrał. Włożyliśmy jednak też w ten mecz dużo walki - podsumował sparing Damian Augustyniak. Trener Górnika Konin deklaruje również, że jego zespół jest gotowy na ligę. - Chłopacy wyglądają coraz lepiej. Na mecz z Rawią jedziemy po trzy punkty. To jest pierwszy mecz po długiej przerwie, jednak nie mamy wyjścia i musimy wygrać.

Już w przyszłą sobotę biało-niebiescy powrócą do walki o zwycięstwo w IV lidze. Mecz z Rawią rozpocznie się w Rawiczu o godz. 15.30.

Górnik Konin - Pelikan Niechanowo 0:3 (20&39; Łukasz Zagdański, 52&39; Mateusz Roszak, 74&39; Damian Lenkiewicz)

Górnik Konin: Dawid Kołodziejczak (46&39; Łukasz Jaskólski) - Kamil Krzyżanowski (57&39; Łukasz Frydrych), Szymon Ćwiek (46&39; Maciej Rojewski), Dawid Śnieg, Mateusz Majewski, Mateusz Augustyniak, Krystian Robak, Bartosz Modelski (62&39; Maciej Adamczewski), Bartosz Maślak (46&39; Łukasz Pietrzak), Bartosz Kowalski (57&39; Jarosław Chrzanowski), Paweł Błaszczak (62&39; Krzysztof Słowiński).