LM.plSportCiężka sytuacja Wilków w play-offach. Stal bliska awansu

Ciężka sytuacja Wilków w play-offach. Stal bliska awansu

Drugi mecz play-offów II ligi zakończył się porażką Wilków Wilczyn. Zespół Tomasza Robaka musi wygrać kolejne starcie ze Stalą Grudziądz, by pozostać w walce o turniej półfinałowy.

Niedzielny mecz ze Stalą Grudziądz był już innym spotkaniem, niż starcie sobotnie. Wilki postawiły swoim rywalom ciężkie warunki, a dwa pierwsze sety rozstrzygały się dopiero w grze na przewagi. Obie części meczu ostatecznie wygrali gospodarze 26:24. W trzecim secie wilczynianie nie byli już w stanie powalczyć ze Stalą i przegrali wysoko - 25:15. Tym samym Stal po raz drugi zwyciężyła w play-offach 3:0.

Walka o turniej półfinałowy toczona jest do trzech zwycięstw. Oznacza to, że Wilki muszą wygrać najbliższe spotkanie, by pozostać w grze o awans. Trzeci mecz rozegrany zostanie w najbliższą sobotę o godz. 18.00 w Wilczynie. Jeżeli drużyna Tomasza Robaka zwycięży, w niedzielę o godz. 17.00 odbędzie się czwarte spotkanie. Jeżeli i to starcie padnie łupem Wilków, wtedy o awansie rozstrzygnie piąty mecz, rozgrywany 16 marca.

Stal Grudziądz - Wilki Wilczyn 3:0 (26:24, 26:24, 25:15).