LM.plSportPolki na drugim miejscu w Cyprus Women&39;s Cup 2016

Polki na drugim miejscu w Cyprus Women's Cup 2016

Polki na drugim miejscu w Cyprus Women&39;s Cup 2016

W ostatnich minutach finałowego spotkania reprezentacja Polski w piłce nożnej kobiet straciła wygraną w Cyprus Women&39;s Cup. Ostatecznie biało-czerwone zajęły drugie miejsce.

W ostatnich minutach finałowego spotkania reprezentacja Polski w piłce nożnej kobiet straciła wygraną w Cyprus Women's Cup. Ostatecznie biało-czerwone zajęły drugie miejsce.

Rywalem Polek w finałowym starciu była reprezentacja Austrii. Sklasyfikowana na 27. miejscu rankingu FIFA drużyna (Polska plasuje się cztery pozycje niżej) szybko objęła prowadzenie. W jedenastej minucie Darię Antończyk pokonała Nina Burger. W 24. minucie Polkom udało się wyrównać za sprawą byłej piłkarki Medyka POLOmarket Konin - Eweliny Kamczyk.

Losy spotkania ważyły się do ostatnich minut. Gdy wydawało się, że do rozstrzygnięcia potrzebna będzie dogrywka lub rzuty karne, Austriaczkom udało się strzelić drugiego gola. W 89. minucie do siatki Polek trafiła Katharina Schiechtl. Ostatecznie biało-czerwone przegrały 1:2 i zajęły drugie miejsce w turnieju.

W finałowym meczu całe spotkanie zagrały Aleksandra Sikora, Natalia Chudzik i Patrycja Balcerzak, a w drugiej połowie pojawiła się na murawie Katarzyna Daleszczyk (zmieniając Ewę Pajor).

Kolejne spotkanie reprezentacja Polski rozegra 7 kwietnia w ramach eliminacji do mistrzostw Europy. Biało-czerwone podejmować będą Danię. A już w najbliższy weekend piłkarki Medyka POLOmarket Konin czeka starcie w ramach kobiecej Ekstraligi z AZS PWSZ Wałbrzych.

Polska - Austria 1:2 (24' Ewelina Kamczyk - 11' Nina Burger, 89' Katharina Schiechtl)

Polska: Daria Antończyk - Aleksandra Sikora, Agata Guściora, Jolanta Siwińska, Natalia Chudzik, Ewelina Kamczyk (76' Martyna Wiankowska), Patrycja Balcerzak, Sylwia Matysik, Silvana Chojnowski (82' Nikol Kaletka), Hanna Konsek, Ewa Pajor (46' Katarzyna Daleszczyk).