LM.plSportZremisowali wygrany mecz. Juniorzy wciąż bez zwycięstwa

Zremisowali wygrany mecz. Juniorzy wciąż bez zwycięstwa

Dodano: , Aktualizacja: , Żródło: LM.pl

Bardzo blisko pierwszej wygranej w Lidze Makroregionalnej byli juniorzy młodsi Górnika Konin. W sobotę biało-niebiescy podejmowali Chemika Bydgoszcz.

W pierwszym meczu na własnym terenie koninianie podejmowali jeden z najsłabszych zespołów w całej ligowej stawce. Zwycięstwo wydawało się więc rezultatem w zasięgu Górnika Konin. Biało-niebiescy potwierdzili grą, że byli lepsi od swoich rywali, zabrakło jednak goli.

Gospodarze bardzo szybko wyszli na prowadzenie. Już w trzeciej minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłkę głową do siatki skierował Jakub Matusiak. Pomimo prowadzenia koninianie nadal atakowali i przez długie minuty spychali Chemika do głębokiej defensywy. Goście w pierwszej połowie nie mieli praktycznie nic do powiedzenia.

Górnik natomiast co chwilę groźnie atakował, brakowało jednak wykończenia pod bramką bydgoszczan. Świetne okazje marnowali Dominik Kałużny, Mateusz Majer, czy Mikołaj Karbowy. Do przerwy koninianie prowadzili więc tylko 1:0.

Po zmianie stron Chemik prezentował się już lepiej. W 50. minucie goście po raz pierwszy pokazali, że będą jeszcze walczyć o choćby punkt w Koninie. Uderzenie jednego z graczy Chemika zatrzymane zostało jednak na linii bramkowej. W kolejnych minutach Górnik wciąż przeważał, piłkarze z Bydgoszczy jednak coraz częściej groźnie atakowali.

W końcu w 73. minucie udało im się wyrównać. Po błędach defensywy w sytuacji sam na sam znalazł się Patryk Perliński i dał wyrównanie Chemikowi. Górnik mógł jeszcze odmienić losy spotkania, ale w doliczonym czasie gry podania Patryka Szymaniaka nie wykorzystał Patryk Szymczak. Ostatecznie koninianie zremisowali z Chemikiem Bydgoszcz 1:1.

Po trzech kolejkach Górnik plasuje się na piątym miejscu w tabeli z dorobkiem dwóch punktów. W przyszłą sobotę koninianie zmierzą się na wyjeździe z Bałtykiem Koszalin.

Górnik Konin - Chemik Bydgoszcz 1:1 (3&39; Jakub Matusiak - 73&39; Patryk Perliński)

Górnik Konin: Mateusz Koliński - Mateusz Majer (80&39; Ryszard Rogowski), Mikołaj Karbowy (73&39; Norbert Siałkowski), Patryk Szymaniak, Jakub Matusiak, Wiktor Zioła, Adrian Łukasiewicz, Tomasz Kunicki, Dominik Kałużny (55&39; Łukasz Stasiak), Piotr Radoszewski, Patryk Szymczak.

Chemik Bydgoszcz: Damian Pawelski - Filip Łukaszewski, Jakub Adrych, Adrian Korbal, Mateusz Papaj, Filip Śliwiński, Adrian Włosiński (55&39; Martin Romanek), Patryk Perliński, Wiktor Dąbek, Daniel Nowakowski, Michał Wróblewski (32&39; Paweł Lasota, 49&39; Kamil Herzog, 79&39; Kasper Rekusz).