LM.plSportMistrzostwo II ligi dla Wilków Wilczyn!

Mistrzostwo II ligi dla Wilków Wilczyn!

Niezłomna walka o swoje i niesamowity hart ducha zostały nagrodzone. Wilki Wilczyn zostały w środę mistrzami II ligi!

W środę w Grudziądzu Wilki rozgrywały ostatni mecz play-off II ligi z tamtejszą Stalą. Emocje były znacznie mniejsze, niż się spodziewano - dzień wcześniej bowiem PZPS poinformował, że obie drużyny uzyskały awans do turnieju półfinałowego. Piąte spotkanie play-off miało więc głównie wymiar symboliczny - miało pokazać, która z drużyn ostatecznie jest lepsza i która zajmie pierwsze miejsce w grupie pierwszej II ligi.

Wynik był jednoznaczny - Wilki Wilczyn pewnie wygrały 3:0. Już w pierwszym secie goście zwyciężyli wysoko 25:17. W dwóch kolejnych partiach mecz był nieco bardziej wyrównany, ale wciąż lepsi byli wilczynianie. W drugim secie wygrali 25:21, a w trzecim 25:22. Tym samym Wilki zwyciężyły w trzecim spotkaniu play-off, wygrywając całą rywalizację 3:2.

Jest to historyczny sukces klubu z Wilczyna. Teraz przed Wilkami walka o I ligę. Na początek drużyna Tomasza Robaka zagra w turnieju półfinałowym. W dniach 22-24.04 w Grudziądzu Wilki zawalczą z tamtejszą Stalą, Bielawianką Bester Bielawa i Astrą Nowy Sól o awans do turnieju finałowego.

Stal Grudziądz - Wilki Wilczyn 0:3 (17:25, 21:25, 22:25).