LM.plSportHit w Łęcznej dla Medyka, mistrzostwo coraz bliżej

Hit w Łęcznej dla Medyka, mistrzostwo coraz bliżej

Jeden z najważniejszych meczów w sezonie wygrały dziś piłkarki Medyka POLOmarket Konin. Drużyna Romana Jaszczaka pokonała na wyjeździe wicelidera tabeli - Górnika Łęczna.

Medyczki podchodziły do sobotniego spotkania z komfortem ośmiopunktowej przewagi na drugim w tabeli Górnikiem. Mimo tego stawka spotkania była znaczna - wygrana koninianek zapewniała im bowiem pierwsze miejsce w tabeli na koniec rundy zasadniczej. Ten cel aktualnym mistrzyniom Polski udało się spełnić.

Emocji w sobotnim starciu jednak nie brakowało. Pierwsze bramki padły już w pierwszej połowie. W 23. minucie po ładnym strzale wynik otworzyła Katarzyna Daleszczyk. Medyczki z prowadzenia cieszyły się jednak zaledwie kilka minut. Chwilę później na 1:1 strzeliła Anna Sznyrowska. Remisowy rezultat utrzymał się do przerwy.

Po zmianie stron inicjatywę przejęły koninianki, nie potrafiły jednak przekuć jej na kolejne bramki. Udało się to dopiero w końcówce meczu i to z pomocą piłkarek z Łęcznej. Po akcji Medyka POLOmarket błąd popełniła Natasza Górnicka, kierując piłkę do własnej siatki. Ostatecznie koninianki zwyciężyły 2:1.

W sobotę powodów do zadowolenia medyczki miały jeszcze więcej. Do gry po kontuzji powróciła bowiem Paulina Dudek. Oznacza to, że trener Roman Jaszczak na finiszu sezonu będzie miał do dyspozycji niemal całą kadrę (kontuzjowana jest wciąż Natalia Chudzik).

Szkoleniowiec Medyka POLOmarket Konin zwrócił po meczu uwagę na zmianę postawy swoich zawodniczek po przerwie. - W pierwszej połowie zespół nie realizował założeń taktycznych. Planowaliśmy zagrać średnim pressingiem, niestety nie do końca udało nam się to wykonać, stąd stracona bramka. W przerwie meczu musiało paść kilka mocnych słów i efekt był widoczny na boisku. Zaczęliśmy grać mądrzej i wreszcie stwarzaliśmy sobie dobre okazje do zdobycia bramki. Uważam, że w drugiej połowie Medyk POLOmarket zdominował mecz i wygrał zasłużenie. Teraz z większym spokojem możemy spoglądać w tabelę i wracamy do Konina w świetnych nastrojach. Gratuluję moim dziewczynom, dziś wygrał zespół - ten triumf wiele dla nas znaczy.

Dzięki wygranej w Łęcznej medyczki mają już jedenaście punktów przewagi na trzy spotkania przed końcem rundy zasadniczej. Teraz przed koniniankami mini-maraton. W środę Medyk POLOmarket Konin rozegra w Łodzi mecz półfinału Pucharu Polski, a jego rywalem będzie tamtejszy UKS SMS. Kolejne spotkanie ligowe czeka medyczki w przyszłą sobotę, a przeciwnikiem koninianek będzie KKP Bydgoszcz.

Górnik Łęczna - Medyk POLOmarket Konin 1:2 (29' Anna Sznyrowska - 23' Katarzyna Daleszczyk, 86' Natasza Górnicka (sam.))

Górnik Łęczna: Dorota Wilk - Natasza Górnicka, Agata Guściora, Marlena Hajduk, Patricia Hmirova, Agnieszka Jędrzejewicz (62' Dżesika Jaszek), Ewelina Kamczyk (79' Mariana Ivanyshyn), Paulina Kawalec (76' Kasandra Parczewska), Dominika Kwietniewska, Jagoda Szewczuk, Anna Sznyrowska.

Medyk POLOmarket Konin: Anna Szymańska - Maria Ficzay, Radosława Sławczewa, Dagmara Grad, Natalia Pakulska, Patrycja Balcerzak, Liliana Kostowa, Katarzyna Daleszczyk, Aleksandra Sikora, Agata Tarczyńska (65' Paulina Dudek), Anna Gawrońska.

źródło: medykkonin.pl