LM.plSportKKSz Konin lepiej drużynowo niż indywidualnie

KKSz Konin lepiej drużynowo niż indywidualnie

Trzy medale wywalczyli reprezentanci KKSz Konin podczas Mistrzostw Polski Młodzieżowców. Dwa z tych sukcesów odniesione zostały w turniejach drużynowych.

Indywidualnie największy sukces odniósł Damian Dzwoniarski, który dotarł do finału turnieju mężczyzn. Po dziesięciu wygranych walkach grupowych koninianin pokonał w 1/8 finału Michała Różyckiego (AZS AWF Warszawa) 15/13, następnie wygrał z Mateuszem Knezem (O.Ś. AZS Poznań) 15/9. W półfinale Dzwoniarski zwyciężył z Michałem Kochanem (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 15/12 i dopiero w finale uległ zawodnikowi AZS AWF Katowice - Jakubowi Ocińskiegmu - 8/15, zajmując ostatecznie drugie miejsce.

W turnieju indywidualnym kobiet najwyższą, szóstą lokatę zajęła Sylwia Matuszak. Koninianka była jedną reprezentantką KKSz, która awansowała do czołowej ósemki. Szablistki zrehabilitowały się w turnieju drużynowym, zajmując w nim trzecie miejsce. Zespół w składzie: Sara Ciesielska, Marta Geraga, Martyna Maksym i Sylwia Matuszak w decydującym starciu pokonała Zagłębiowski Klub Szermierczy 45/43.

Po najwyższe laury w turnieju drużynowym sięgnęli natomiast szabliści. Adrian Dzwoniarski, Damian Dzwoniarski, Mateusz Godlewski i Stanisław Świerk pokonali w finale O.Ś. AZS Poznań 45/41 i sięgnęli po tytuł Drużynowym Mistrzów Polski Młodzieżowców.