LM.plSportKoniec przygody z Ligą Makroregionalną. Czwarte miejsce Górnika

Koniec przygody z Ligą Makroregionalną. Czwarte miejsce Górnika

Czternaście meczów z absolutną polską czołówką, pięć zwycięstw i ostatecznie czwarte miejsce - to bilans juniorów młodszych Górnika Konin w Lidze Makroregionalnej.

W ostatnim starciu w grupie B biało-niebiescy mierzyli się w Gdańsku z tamtejszą Lechią. Stawką meczu było grupowe podium. Lechistom udało się wygrać z Górnikiem i utrzymać swoją pozycję.

Niemal cała pierwsza połowa upłynęła pod znakiem wyrównanej gry obu drużyn. Dopiero w ostatniej minucie impas strzelecki przełamał Dawid Zasada, dając prowadzenie gospodarzom. Ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie Lechii zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy meczu.

W 50. minucie było już 3:0 za sprawą Oskara Rynkowskiego. Kontaktową bramkę Górnik zdobył dziesięć minut później, a do siatki rywali trafił Mateusz Majer. Gdańszczanie odpowiedzieli dwoma kolejnymi golami. Najpierw trafił Mateusz Sopoćko, a potem hat-tricka skompletował Dawid Zasada. Rozmiary porażki biało-niebieskich zmniejszył Mateusz Majer. Lechia wygrała 5:2.

Koninianom nie udało się awansować na trzecie miejsce, ale Górnik zdołał utrzymać miejsce czwarte. W czternastu meczach zespół Rafała Szkudelskiego zgromadził siedemnaście punktów, notując pięć zwycięstw, dwa remisy i siedem porażek. Na dodatek Mateusz Majer z ośmioma golami na koncie został wicemistrzem klasyfikacji strzelców grupy B. Debiutancki występ młodych piłkarzy z Konina na szczeblu centralnym wypadł więc więcej niż przyzwoicie.

Zwycięzcą grupy B dorobkiem 40 punktów został Lech Poznań. Kolejorz wraz z Progresem Kraków, UKS SMS Łódź i Zagłębie Lubin walczyć będzie w turnieju finałowym o mistrzostwo Polski. Od nowego sezonu wszystkie drużyny juniorów młodszych (także Górnika Konin) znów rywalizować będą w ligach wojewódzkiej o awans do Ligi Makroregionalnej.

Lechia Gdańsk - Górnik Konin 5:2 (39', 42', 68' Dawid Zasada, 50' Oskar Rynkowski, 65' Mateusz Sopoćko - 60', 80' Mateusz Majer).