LM.plSportŚwietny początek sezonu Godlewskiego, trzy medale KKSz Konin!

Świetny początek sezonu Godlewskiego, trzy medale KKSz Konin!

Juniorzy w sobotę rozpoczęli swoją rywalizację w Pucharze Polski w szabli. Złotym medalem sezon zainaugurował Mateusz Godlewski.

Zawodnik KKSz Konin już w swoich pierwszych zawodach w sezonie sięgnął po najwyższe miejsce na podium. W ćwierćfinale Godlewski pokonał Piotra Sosulskiego (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 15/9, a w półfinale 15/13 Karola Lademanna (AZS AWF Warszawa). Takim samym rezultatem zakończył się pojedynek finałowy, w którym koninianin wygrał z Mateuszem Knezem (O.Ś. AZS Poznań).

Do finałowej ósemki awansował jeszcze dwóch zawodników KKSz Konin. Obaj odpadli w ćwierćfinałach - Maurycy Dziublewski uległ 9/15 Mateuszowi Knezowi, a Krystian Borkiewicz przegrał 14/15 z Jakubem Broniszewskim (MUKS Victor Warszawa).

Równie dobrze sezon rozpoczęły konińskie szablistki. Do finału awansowała Weronika Waleriańczyk, pokonując wcześniej Urszulę Kurzynę (UKS 13 Białystok) 15/9 i swoją klubową koleżankę Sylwię Matuszak 15/13. W finale Waleriańczyk uległa Marcie Mazurek (UKS 13 Białystok) 8/15, zdobywając tym samym srebrny medal. Brąz wywalczyła Sylwia Matuszak.

Oprócz tej dwójki w ćwierćfinałach walczyły jeszcze Małgorzata Zawodniak i Natalia Nowinowska. Ta pierwsza przegrała z Martą Mazurek 5/15, a druga uległa Martynie Tobiaszewskiej 9/15.

W niedzielę druga część szermierczych emocji w Koninie. Tym razem rywalizacja toczyć będzie się w Ogólnopolskim Turnieju Młodzików.