LM.plSportCzy ktoś się tego spodziewał? SKP Słupca wygrywa i to 5:1!

Czy ktoś się tego spodziewał? SKP Słupca wygrywa i to 5:1!

Pierwsze zwycięstwo w bieżącym sezonie odnieśli piłkarze SKP Słupca. Drużyna Wojciecha Henke rozbiła na własnym terenie Victorię Ostrzeszów aż 5:1.

Borykający się z problemami słupecki zespół w poprzedniej kolejce ligowej pauzował. Przerwa pozytywnie podziałała na piłkarzy Wojciecha Henke, w sobotę oglądać bowiem można było zupełnie inną drużynę.

Słupczanie od początku meczu przeważali, a co ważniejsze - swoją przewagę potwierdzali bramkami. Świetnie w spotkanie wszedł przede wszystkim Jakub Jóźwiak, który otworzył wynik starcia w dziesiątej minucie, a w 24. podwyższył na 2:0. Przed przerwą gospodarze dołożyli jeszcze jedno trafienie. Po dośrodkowaniu Piotra Witowskiego z prawej strony boiska piłkę do siatki dosłownie wepchnął Piotr Głowala.

Piłkarze SKP byli nie tylko skuteczni, ale również efektowni. Imponować mogła dokładność zagrań i dużo akcji konstruowanych po podaniach z pierwszej piłki. Przy prowadzeniu 3:0 gospodarze nieco zwolnili, a grać zaczęła Victoria. Goście mieli okazję zdobyć kontaktową bramkę, ale w sytuacji sam na sam z Patrykiem Pasiakiem piłkę na rzut rożny świetnie sparował Maciej Przygoda.

W 62. minucie fatalny błąd popełnił obrońca Victorii. Piłkę tuż przed polem karnym odebrał mu Michał Lorencki i w sytuacji sam na sam pewnie pokonał bramkarza gości. Osiem minut później słupczanie stracili pierwszego gola. Po rzucie rożnym na długim słupku głową dośrodkowanie zamknął Daniel Cerbiński.

Wynik w 82. minucie ostatecznie ustalił Kamil Sikorski. Po wrzucie z autu szesnastoletni piłkarz SKP otrzymał piłkę w polu karnym i z najbliższej odległości pokonał Damiana Grondowego. Słupczanie wygrali 5:1.

- Terminarz na początku był dla nas ciężki, byliśmy również zmęczeni przygotowaniami. Kilka zmian dało lepszą jakość tej drużynie. To dziś było widać. W meczu pucharowym weszła młodzież, która realizowała założenia taktyczne i mieliśmy pozytywny wynik. Do niektórych to dotarło, by realizować to, co zakładamy sobie przed meczem. Inni, gdy zrozumieją, również będą częściej pojawiać się na boisku - tłumaczył zmianę w słupeckim zespole trener SKP Wojciech Henke.

Dzięki wygranej słupczanie zmniejszyli swoje straty do rywali, ale wciąż pozostają na piętnastym miejscu w lidze z dorobkiem czterech oczek. Kolejny mecz SKP zagra w Dobrej, mierząc się z tamtejszym Wichrem.

SKP Słupca - Victoria Ostrzeszów 5:1 (10', 24' Jakub Jóźwiak, 45' Piotr Głowala, 62' Michał Lorencki, 82' Kamil Sikorski - 70' Daniel Cerbiński)

SKP Słupca: Maciej Przygoda - Bartosz Bednarowicz, Michał Dreczkowski, Jakub Woźniak, Jacek Mikołajczyk, Piotr Głowala, Norbert Lorencki, Michał Lorencki (76' Damian Maciejewski), Norbert Grzelak (63' Kamil Sikorski), Jakub Jóźwiak (63' Adam Jaszczak), Piotr Witowski (59' Alan Kujawa).

Victoria Ostrzeszów: Damian Grondowy - Radosław Dolata, Michał Domagalski (80' Sebastian Gawron), Fabian Gandecki, Mateusz Maciaczyk (66' Daniel Cerbiński), Przemysław Dubiel, Paweł Paroń, Kornel Skorzybót, Robert Skrobacz, Maciej Stawiński, Patryk Pasiak.