LM.plSportŚwietny występ Godlewskiego w Pucharze Świata Juniorów

Świetny występ Godlewskiego w Pucharze Świata Juniorów

Awans do czołowej ósemki i siódme miejsce w ostatecznej klasyfikacji to osiągnięcia Mateusza Godlewskiego podczas Pucharu Świata Juniorów w Plovdiv.

Na zawodach w Bułgarii KKSz Konin reprezentowała dwójka zawodników. Zarówno Sylwia Matuszak, jak i Mateusz Godlewski spisali się bardzo dobrze, zajmując wysokie miejsca w klasyfikacjach indywidualnych.

Sylwii Matuszak nie udało się co prawda awansować do czołowej ósemki zawodów, ale koninianka i tak znalazła się w fazie pucharowej turnieju. W 1/16 zawodów Sylwia Matuszak przegrała 10/15 z późniejszą finalistką - Chiarą Crovari z Włoch. Ostatecznie reprezentantka KKSz Konin sklasyfikowana została na dwudziestym miejscu (na 140 zawodniczek). Zwyciężyła Rosjanka Sofia Pozdniakova.

Jeszcze lepiej w szabli mężczyzn wypadł Mateusz Godlewski. Koninianin przegrał dopiero w ćwierćfinale zawodów, ulegając późniejszemu zwycięzcy - Benjaminowi Natanzonowi z USA - 3/15. Godlewski zajął tym samym siódme miejsce w turnieju indywidualnym (na 165 zawodników).

W turnieju drużynowym również lepiej spisali się mężczyźni. Reprezentacja Polski zajęła ostatecznie szóste miejsce, odpadając w ćwierćfinale z Rosją 32/45. Biało-czerwone przegrały w 1/32 z Niemkami 27/45 i sklasyfikowane zostały na trzynastym miejscu.

Kolejne zawody szermiercze już w najbliższy weekend w Godollo na Węgrzech. Będzie to Puchar Europy Kadetów.