LM.plSportCentra grała w osłabieniu, ale i tak pokonała SKP Słupca

Centra grała w osłabieniu, ale i tak pokonała SKP Słupca

Przez 34 minuty sobotniego starcia w Ostrowie Wlkp. SKP Słupca grała w przewadze jednego zawodnika. Mimo tego zespół Wojciecha Henke uległ tamtejszej Centrze 1:2.

Słupczanie mierzyli się na wyjeździe z jednym z lepszych zespołów IV ligi. I choć SKP w ostatnich meczach potrafił za trzymać Pogoń Nowe Skalmierzyce, czy Victorię Ostrzeszów, to z Ostrowa Wlkp. słupczanie po raz piąty w sezonie wrócili pokonani.

Gospodarze wyszli na prowadzenie już w pierwszej połowie starcia. Faul w polu karnym Macieja Przygody poskutkował rzutem karnym dla Centry. Jedenastkę na gola zamienił Tomasz Adamiak.

Decydujące o losach spotkania sytuacje miały jednak miejsce tuż po zmianie stron. Najpierw ostrowianie podwyższyli - do siatki SKP znów trafił Adamiak, tym razem bezpośrednio z rzutu wolnego. Słupczanie odpowiedzieli pięć minut później. Po zamieszaniu w polu karnym po rzucie rożnym piłkę do siatki Centry skierował Piotr Głowala.

Chwilę później drugą żółtą kartkę otrzymał Dmytro Rodin i gospodarze przez ponad pół godziny grali w osłabieniu. Drużyna Wojciecha Henke nie była jednak w stanie tego wykorzystać i ostatecznie przegrała 1:2.
SKP bez zmian plasuje się na dwunastym miejscu w tabeli IV ligi z dorobkiem ośmiu oczek. W kolejnym meczu słupczanie podejmować będą PKS Racot.

Centra Ostrów Wlkp. - SKP Słupca 2:1 (18', 48' Tomasz Adamiak - 53' Piotr Głowala)

Centra Ostrów Wlkp.: Hubert Bartczak - Mateusz Ciupka (86' Michał Wewiór), Tomasz Adamiak, Dariusz Reyer, Patryk Sikora, Tomasz Mierzyński (63' Szymon Kucharski), Michał Kucharski (77' Bartosz Jasiński), Dmytro Rodin, Szymon Strączkowski, Marcin Wandzel, Dawid Kuczyński (82' Tobiasz Kupczyk).

SKP Słupca: Maciej Przygoda - Daniel Bednarowicz, Bartosz Bednarowicz, Jakub Kwaśny (65' Jakub Woźniak), Jacek Mikołajczyk, Michał Dreczkowski (46' Jakub Jóźwiak), Piotr Głowala, Dariusz Gromanowski, Michał Lorencki (75' Piotr Witowski), Alan Kujawa, Norbert Grzelak (65' Tomasz Rosiński).

źródło: lkscentra.com.pl