Dzisiaj jest poniedziałek 17 czerwca 2019, imieniny: Laury, Alberta, Marcjana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19139) SPORT FORUM FIRMY (5336) PRACA (54) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 14oC
Jutropogoda
23 / 17oC
Pojutrzepogoda
24 / 19oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Trudny finansowo sezon Górnika. Jeden policjant ju ... (27)Tegoroczny "Gospel nad Wartą" odbył się w gorących ... (1)

Nie mieli pieniędzy na przygotowania, ale i tak zdobyli medale

Dodano: 18.10.2016 20:08
Źródło: LM.pl

Konińscy kolarze znów pokazują, że nawet bez odpowiedniego sprzętu i treningów są w stanie rywalizować z najlepszymi w kraju. Z Torowych Mistrzostw Polski przywieźli trzy medale.

Na rozgrywane na pruszkowskim welodromie zawody koninianie pojechali praktycznie bez przygotowań. - Zabrakło nam środków finansowych na treningi specjalistyczne - tłumaczą władze Konińskiego Ludowego Towarzystwa Cyklistów. - Nasi zawodnicy pokazali wielki talent i bez odpowiednich przygotowań zdobyli medale mistrzostw Polski.

Do Konina przyjechały trzy krążki. Pierwszy z nich wywalczył Marcin Czyszczewski, dla którego był to pierwszy sukces po powrocie po przerwie spowodowanej kontuzją. Koninianin w kategorii młodzieżowej zdobył srebrny medal na dystansie 1000 m. 

Dwa kolejne krążki to zasługa Mateusza Kostańskiego. Koninianin rywalizował w kategorii junior i zdobył brązowy medal na dystansie 3000 m oraz drugi brązowy medal w wyścigu eliminacyjnym (co dwie rundy ostatni kolarz odpada).   • Nie mieli pieniędzy na przygotowania, ale i tak zdobyli medale

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

W tej WSI konińskiej już nic nie może być normalnie,chociaż w miarę normalnie.Czarna dziura i tyle.
Dodano: 19.10.2016 12:34    Przez: ~ityle
Co to są treningi specjalistyczne? Na co konkretnie zabrakło pieniędzy?
Dodano: 19.10.2016 12:58    Przez: ~asas
W koninie nie ma chyba toru krytego a zawody odbywaly sie na torze w pruszkowie drewnianym - noclegi zywienie wynajecie toru
Dodano: 19.10.2016 15:03    Przez: ~Kibic
Tu brakuje prawie na wszystko, nie ma kasy na nowy sprzęt a stary ledwo się trzyma, brakuje pomysłu władz klubu na pozyskanie sponsora-sponsorów, nasi zdolni jak jadą na zawody na których zdobywają medale lub są w czołówce, wyglądają przy innych jakby byli z innej epoki.
Dodano: 20.10.2016 09:19    Przez: ~Rodzic
No ale przecież klub dostaje dotacje to na co te pieniądze idą?
Dodano: 20.10.2016 11:58    Przez: ~sympatyk
Dotacja z miasta jest, Z tego co pamiętam to na ten rok mieli chyba 130 000 zł, część z tych pieniędzy poszła na jakieś zobowiązania za tamten rok, dzieciaki trenują po 2-3 razy w tygodniu, a w weekendy startują w zawodach, to wszystko kosztuje dojazd paliwo, sprzęt który jest stary i szybko się zużywa. W tym roku udało się wymienić jeden starego busa forda który zagrażał bezpieczeństwu dzieciaków, wiem co mówię raz nim jechałem, na inny też używany ale przynajmniej w dobrym stanie technicznym. Nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę na artykuł w Onecie, że nasz kolarz wygrał zawody chyba rangi mistrzostw polski nie pamiętam na rowerze pożyczonym z innego klubu bo jego się popsuł i nie było kasy na naprawę, wstyd na całą Polskę, stroje mają stare często połatane aby jakoś wyglądać. Jedyne z czego się można cieszyć to mimo takich przeciwności mają bardzo dobre wyniki. Pomyśleć co by mogli osiągnąć mając sprzęt jak ich konkurenci.
Dodano: 20.10.2016 12:57    Przez: ~Rodzic
a może klub powinien poszukać sponsorów na zewnątrz tak jak to robią inni?
Dodano: 21.10.2016 09:23    Przez: ~sympatyk
z kwoty 130 000 zł można kupić co roku nowy rower
Dodano: 21.10.2016 13:25    Przez: ~kolarz

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.