Dzisiaj jest sobota 12 czerwca 2021, imieniny: Janiny, Onufrego, Leona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16090) SPORT FORUM FIRMY (5606) PRACA (71) KINA IMPREZY WIDEO

16 / 11oC
17 / 10oC
20 / 14oC

Wierzbinek. Wielki kosz wiklinowy znalazł się prze ... (0)Piłkarska kolejka: Będzie siódmy mecz Górnika Koni ... (0)

Medyk wygrywa w meczu na szczycie i zostaje liderem Ekstraligi

Dodano: 29.10.2016 13:20

Zwycięska passa Medyka POLOmarket Konin z Górnikiem Łęczna trwa. W sobotę zespół Romana Jaszczaka pokonał na wyjeździe lidera rozgrywek Ekstraligi 3:0.

Medyczki od początku starcia dominowały w sobotnim meczu, ale przez długi czas nie były w stanie przekuć swojej przewagi na gole. Łęcznianki skupiały się na defensywie i wyprowadzaniu kontrataków na bramkę Anny Szymańskiej. Do przerwy Górnik przegrywał jednak 0:1.

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy z prawej strony boiska na bramkę Górnika uderzała Aleksandra Sikora. Piłka odbiła się od poprzeczki bramki Anny Palińskiej i trafiła pod nogi Pauliny Dudek. Ta również uderzyła na bramkę Górnika, piłkę odbiła jeszcze Liliana Kostowa i właśnie to zagranie zmyliło bramkarkę z Łęcznej, dając prowadzenie medyczkom.

Druga połowa należała już zdecydowanie do koninianek. Najpierw uderzenie Aleksandry Sikory obroniła Anna Palińska, ale w 56. minucie bramkarka Górnika musiała skapitulować po raz drugi. Po kolejnym uderzeniu Aleksandry Sikory Palińska odbiła piłkę przed siebie. Tam dopadła do niej Liliana Kostowa i z najbliższej odległości podwyższyła prowadzenie Medyka POLOmarket.

Pięć minut później koninianki trafiły po raz kolejny. Tym razem na skraju pola karnego z piłką znalazła się Paulina Dudek. Pomocniczka z Konina ładnym, technicznym strzałem przy słupku pokonała Annę Palińską i było już 3:0. Takim też wynikiem zakończyło się całe spotkanie.

Dzięki wygranej Medyk POLOmarket Konin wyprzedził w klasyfikacji ligowej Górnika Łęczna. Zespół Romana Jaszczaka ma na koncie 30 punktów, jedno oczko przewagi nad Górnikiem i jeden mecz rozegrany mniej.

Górnik Łęczna - Medyk POLOmarket Konin 0:3 (45'+, 56' Liliana Kostowa, 61' Paulina Dudek)

Górnik Łęczna: Anna Palińska - Alicja Dyguś (57' Weronika Zawistowska), Dominika Kwietniewska, Marlena Hajduk, Natasza Górnicka, Wiktoria Marszewska (67' Kasandra Parczewska), Gabriela Grzywińska, Emilia Zdunek, Ewelina Kamczyk (81' Aleksandra Noras), Agnieszka Jędrzejewicz (57' Dżesika Jaszek), Anna Sznyrowska.

Medyk POLOmarket Konin: Anna Szymańska - Aleksandra Sikora, Paulina Dudek, Dagmara Grad, Radosława Sławczewa, Agata Guściora, Sandra Sałata (46' Patrycja Balcerzak), Natalia Pakulska, Katarzyna Daleszczyk, Liliana Kostowa, Anna Gawrońska.