LM.plSportTrzy bramki w cztery minuty. LKS Ślesin pokonał Białego Orła

Trzy bramki w cztery minuty. LKS Ślesin pokonał Białego Orła

Jest kolejne zwycięstwo LKS Ślesin. W bardzo ważnym spotkaniu drużyna Adama Topolskiego pokonała Białego Orła Koźmin Wlkp. 4:0.

Ślesinianie w sobotę musieli wygrać, by utrzymać kontakt ze środkiem tabeli IV ligi. I choć pierwsza połowa na to nie wskazywała, piłkarzom LKS udało się wysoko pokonać swoich rywali.

W pierwszych 45 minutach trudno było o jakąkolwiek składną akcję w wykonaniu tak jednej, jak i drugiej drużyny. W dziesiątej minucie celny, ale słaby strzał oddał Dawid Kierzek. Piłkę bez problemów złapał bramkarz Białego Orła.

I pewnie pierwsza połowa zakończyłaby się bezbramkowym remisem, gdyby błędu nie popełnił Krzysztof Czabański. Ĺąle zagraną piłkę do bramkarza przejął Wiktor Kacprzak i w sytuacji sam na sam, w samej końcówce pierwszej połowy, dał prowadzenie LKS Ślesin.

Ten gol mocno wpłynął na losy spotkania. W drugiej odsłonie meczu to goście musieli atakować i coraz bardziej odsłaniać własną bramkę w poszukiwaniu wyrównującego trafienia. W 77. minucie wykorzystał to Dawid Jarka, podwyższając prowadzenie gospodarzy. Pomocnik LKS otrzymał podanie od Mariusza Olczyka, minął bramkarza z Koźmina Wlkp. i mając pustę siatkę przed sobą posłał piłkę tuż przy słupku. Było 2:0.

Drugi stracony gol załamał gości, a ślesinianie wykorzystali to bezlitośnie, strzelając dwie kolejne bramki w ciągu czterech minut. W 79. minucie zagranie Adriana Majewskiego wykorzystał Mariusz Olczyk, a wynik w 81. minucie ustalił Łukasz Łajdecki. Obrońca LKS wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Damianie Markiewiczu.

LKS Ślesin wygrał 4:0 i podwyższył swój dorobek punktowy do piętnastu oczek. Dzięki temu ślesinianie awansowali w tabeli IV ligi na dziesiąte miejsce. Kolejny mecz w najbliższą sobotę - LKS podejmować będzie SKP Słupca.

LKS Ślesin - Biały Orzeł Koźmin Wlkp. 4:0 (45&39; Wiktor Kacprzak, 77&39; Dawid Jarka, 79&39; Mariusz Olczyk, 81&39; Łukasz Łajdecki)

LKS Ślesin: Szymon Szymański - Dawid Jarka (78&39; Eryk Rusin), Andrzej Górski, Łukasz Łajdecki, Wiktor Kacprzak (55&39; Adrian Górecki), Mariusz Olczyk, Michał Goliński (85&39; Łukasz Lewandowski), Adrian Majewski (78&39; Eryk Wolinowski), Jakub Marzyński, Damian Markiewicz, Dawid Kierzek.