LM.plSportSokół zremisował w Świeciu i stracił pierwsze miejsce

Sokół zremisował w Świeciu i stracił pierwsze miejsce

Drugi mecz bez zwycięstwa zanotowali piłkarze Sokoła Kleczew. Biorąc pod uwagę wynik pierwszej połowy, jeden punkt wywieziony ze Świecia trzeba uznać niemal za sukces zespołu Marcina Woźniaka.

Wydawało się, że starcie z Wdą będzie dla kleczewian dobrą okazją do zanotowania kolejnego zwycięstwa w lidze. Tymczasem zespół ze Świecia zaskoczył Sokoła i do przerwy prowadził z nim 2:0. Dwa razy na listę strzelców wpisał się Patryk Kiełpiński.

Po zmianie stron obraz gry diametralnie się zmienił. Na boisku dominiwali goście. Sokół co rusz stwarzał sobie bramkowe sytuacje, ale wykorzystał - tylko dwie. W 55. minucie kontaktowe trafienie zdobył Łukasz Cichos. Punkt dla kleczewian uratował natomiast duet Tomasz Kowalczuk - Jakub Dębowski. Po ich dwójkowej akcji w 78. minucie ten pierwszy trafił na 2:2.

Wda w drugiej połowie bramce Sokoła zagroziła tylko raz - po strzale przewrotką piłka trafiła jednak prosto w ręce Huberta Świtalskiego. Ostatecznie mecz skończył się podziałem punktów.

Remis w Świeciu spowodował spadek Sokoła na drugie miejsce w tabeli III ligi. Kleczewianie mają na koncie 24 punkty, tyle samo co liderująca Gwardia Koszalin, ale jednocześnie gorszy bilans meczów bezpośrednich z obecnym liderem. Kolejne spotkanie zespół Marcina Woźniaka rozegra w przyszłą niedzielę, podejmując GKS Przodkowo.

Wda Świecie - Sokół Kleczew 2:2 (17', 44' Patryk Kiełpiński - 55' Łukasz Cichos, 78' Tomasz Kowalczuk)

Sokół Kleczew: Hubert Świtalski - Wiktor Patrzykąt, Sebastian Śmiałek, Arkadiusz Widelski, Marcel Koziorowski, Tomasz Kowalczuk, Wojciech Antczak (46' Piotr Kasperkiewicz), Arkadiusz Bajerski (63' Szymon Babiarz), Przemysław Kędziora (53' Jakub Antosik), Jakub Dębowski, Łukasz Cichos.

źródło: sokol.kleczew.pl